Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

dwa tygodznie temu, 2024-05-04 Odsłon: 492

W naszym kościele dziś na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej nr 113 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w niedzielę za tydzień, także o godzinie 12:30, będzie I Komunia Święta dzieci ze Szkoły nr 21.

• w poniedziałek - święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • w środę             - Uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

• Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00.
  • W środę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00, połączone z nabożeństwem majowym. Jak co miesiąc, będziemy się modlić głównie o rozeznanie powołania przez ludzi młodych. Odczytywać będziemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Serdecznie zapraszamy.
  • Wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 9 maja po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 19:00.
  • Natomiast w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W naszych modlitwach pamiętajmy w tych dniach także o tegorocznych maturzystach.
  • Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na tradycyjną procesję ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika, która wyruszy z Wawelu na Skałkę w niedzielę 12 maja o godz. 9:00. Mszę świętą na Skałce odprawi i homilię wygłosi Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskup Antonio Filipazzi.
  • W przyszłą niedzielę przy naszym kościele będzie prowadzona kwesta dla znanego nam już chorego Stasia Kaupasa. Priorytetem jest dla niego bardzo drogi specjalistyczny sprzętu do neurostymulacji mózgu. Dziękujemy z góry każdemu, kto zechce go wesprzeć.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Józefa Kopcia z ul. Krowoderskich Zuchów 25, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

18 maja 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika