Poniedziałek, 17 maja 2021 r. imieniny: Brunony, Sławomira, Wery Poniedziałek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Róże Różańcowe

Róże Różańcowe 6 marca 2011 wyświetleń: 10297
Tematy: duszpasterstwo (115) | ludzie (57) | NMP (6) |

Różańcowa wspólnota

W naszej parafii obecnie swoją modlitewną posługę pełni 11 Róż Różańcowych.

Historia

Koła żywego różańca powstały w naszej Parafii na samym początku jej istnienia. Grupa ta na początku swojej działalności spotykała się na niedzielnej Eucharystii przy ul. Pod Fortem. W 1977 roku został ufundowany sztandar z wizerunkiem Matki Bożej Pompejańskiej i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wokół wizerunków, widnieją napisy: „Do Królowej Różańca świętego modlę się za Kościół i świat”, oraz „Chryste Króluj w rodzinach naszych.”

Dzisiaj

Obecnie w Parafii św. Królowej Jadwigi istnieje i działa 11 Kół różańcowych (w tym jedna męska i dwie mieszane). Każde koło (z zelatorką – osobą odpowiedzialną za daną grupę) liczy 20 osób, na pamiątkę 20 tajemnic różańcowych. Najstarszą Różą Różańcową jest Róża Niepokalanego Poczęcia NMP, której zelatoką jest p. Maria Świerk. Duchowym opiekunem Róż Różańcowych jest ks. Jacek Kuczmier. Spotykamy się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca na wspólnej Mszy św. o godz. 18.30, po której następuje zmianka tajemnic różańcowych i modlitwa na dwusetny jubileusz żywego różańca, który będzie miał miejsce w 2026 r. W Święto Matki Bożej Różańcowej (7 października) każdego roku odprawiana jest uroczysta Msza św. za wszystkich członków żywego różańca – żyjących i zmarłych.

Nasza posługa

Od ponad 42 lat Róże Różańcowe czynnie uczestniczą w życiu naszej Parafii i Kościoła:

- wspieramy misje przez modlitwę i ofiary pieniężne

- modlimy się za kapłanów pełniących posługę w naszej parafii i nie tylko

- w październiku prowadzimy modlitwę różańcową

- bierzemy udział w pielgrzymkach ogólnokrajowych

- uczestniczymy w Adoracjach Najświętszego Sakramentu w Łagiewnikach i w naszym kościele

- Róże ofiarowały cegiełkę na nowe organy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Róże Różańcowe w naszej Parafii:

1. Róża Niepokalanego Poczęcia NMP – Zelator: P. Maria Świerk

2. Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Zelator: P. Lucyna Baster

3. Róża Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Zelator: P. Lucyna Odrzywołek

4. Róża Matki Bożej Bolesnej – Zelator: P. Stanisława Hajduga

5. Róża Matki Bożej Różańcowej – Zelator: P. Halina Jamróż

6.* Róża św. Józefa – Zelator: P. Janina Moskal

7. Róża Matki Bożej Miłosierdzia

8. Róża Matki Bożej Szkaplerznej

9. Róża Matki Bożej Fatimskiej

10. Róża św. Jadwigi Królowej

11. Róża Matki Pięknej Miłości – Róża męska

*Zelatorką powyższych Róż była Śp. Janina Gruskoś. Bardzo prosimy o zgłoszenie nowych zelatorów, zelatorek (najlepiej z grona osób, członków danej Róży)

Nowe Zelatorki i Zelatorów, oraz osoby pragnące tworzyć Żywy Różaniec gorąco zapraszamy na comiesięczne modlitewne spotkanie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszę św. o godz. 18.30 w kościele św. Jadwigi Królowej.

Intencje Różańca świętego na rok 2021

STYCZEŃ - o pokój w sercu i łaskę nawrócenia dla grzeszników

LUTY - o łsakę głębokiego zjednoczenia z Bogiem na modlitwie

MARZEC – o dobre, duchowe owoce Wielkiego Postu

KWIECIEŃ – ao trzeźwość w naszej Parafii

MAJ – ao nowe, liczne i święte powolania do służby Bożej z naszej Parafii i naszych rodzin

CZERWIEC – O umiłowanie Eucharystii i częste przyjmowanie Komunii św.

Modlitwa jubileuszowa żywego Różańca:

Maryjo, Matko Boża Różańcowa, zjednoczona miłością z Twoim Synem Jezusem Chrystusem i rozważająca w Sercu tajemnice Jego życia, dziękujemy Ci za dar modlitwy różańcowej, którą ubogacasz Kościół, za wspólnotę Żywego Różańca, która od prawie dwustu lat umacnia wierzących w Chrystusa, za sługę Bożą Paulinę Jaricot, która to dzieło zainicjowała, i za niezliczone łaski, jakie nam każdego dnia wypraszasz u Boga. Niepokalana Dziewico i Matko, otaczaj nas zawsze swą macierzyńską miłością, ucz przeżywać słowa i czyny Jezusa Chrystusa w tajemnicach radości i światła, boleści i chwały. Obdarz wszystkie swoje dzieci łaską umiłowania modlitwy różańcowej. Niech ona pomnaża chwałę Boga i przyczynia się do zbawienia ludzi. Uproś nam dar świętego życia na ziemi i wiecznego szczęścia w niebie. Amen.

Modlitwa o beatyfikację Pauliny Jaricot

Panie Jezu Chryste, Ty po Zmartwychwstaniu powiedziałeś do Apostołów „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mt 16,15). Ty poprzez wieki duchem głoszenia Dobrej Nowiny napełniasz swoich wyznawców, a spośród nich wybrałeś Paulinę Jaricot i natchnąłeś ją, by całkowicie poświęciła się współpracy misyjnej, zakładając Dzieło Rozkrzewiania Wiary i Żywy Różaniec. Spraw by za jej przykładem jak najwięcej chrześcijan płonęło duchem głoszenia Ewangelii, objawiając Twoją nieskończoną miłość. Za wstawiennictwem czcigodnej sługi Bożej Pauliny udziel mi łaski…, o  którą szczególnie Cię proszę. Zechciej ją wsławić cudownym znakiem, aby Kościół, który uznał heroiczność jej cnót, mógł rychło zaliczyć ją w poczet błogosławionych. Który żyjesz i  królujesz na wieki wieków. Amen.

ost. aktualizacja: 2021-03-18

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone