Ogłoszenia na 7. Niedzielę Wielkanocną - Wniebowstąpienie Pańskie

28 maja 2022r. Odsłon: 1120

Jako przygotowanie do nawiedzenia naszej parafii przez Ikonę Świętej Rodziny, które nastąpi we wtorek, dzisiaj podczas każdej Mszy świętej, ma miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po zakończeniu Mszy świętych rozdajemy przy wyjściach reprodukcję Ikony Świętej Rodziny.

• we wtorek  - święto Nawiedzenia NMP
  • w środę - wspomnienie św. Justyna, męczennika
  • w piątek - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Najlepsze życzenia wszelkich potrzebnych łask Bożych składamy również p. Magdzie, organistce z dolnej kaplicy, która dzisiaj obchodzi imieniny.

• We wtorek 31 maja w naszej parafii rozpocznie się nawiedzenie Ikony Świętej Rodziny, która peregrynuje od wielu miesięcy po całej archidiecezji krakowskiej. Spotkamy się w kościele o godz. 15:00 i oczekiwać będziemy na przywiezienie Ikony, co nastąpi przed godziną 16:00. Następnie zapraszamy do modlitwy różańcowej. O godz. 18:00 nabożeństwo majowe, a o 18:30 Msza święta pod przewodnictwem biskupa Damian Muskusa, z indywidualnym błogosławieństwem rodzin. Modlitwa będzie trwała nadal, po Mszy świętej, do Apelu Jasnogórskiego  o 21:00 i ostatniej części różańca. W środę czuwanie będzie kontynuowane po Mszach Świętych porannych. W kolejnych godzinach zapraszamy do modlitwy przed Ikoną poszczególne rejony parafii. O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i pożegnanie Ikony Świętej Rodziny, która zostanie przewieziona do parafii na Azorach. Dokładny program nawiedzenia opisany jest w dzisiejszym biuletynie i na plakatach przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian, aby skorzystali z tego czasu łaski i poprzez modlitwę wspólną i indywidualną powierzyli siebie, nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną opiece Świętej Rodziny.
  • Dziś na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły nr 21 przystępują do I Komunii Świętej.
  • We wtorek kończą się tegoroczne nabożeństwa majowe. Od środy odprawiać będziemy Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież z grupy Chrystus na Krowodrzy. W piątek okazja do spowiedzi od 16:30. O godz.17:00 Msza święta dla dzieci. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla chorych i starszych w kaplicy MB, a różaniec fatimski o 17:15 w kościele.
  • Wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza także na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 4 czerwca po Mszy świętej wieczornej.
  • W niedzielę za tydzień, Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Natomiast spotkanie Zespołu będzie w poniedziałek 30 maja po Mszy św. wieczornej.
  • Za tydzień będzie także możliwość nabycia przy kościele miodu.
  • Zapraszamy na spektakl pt. Mały Książę w wykonaniu Integracyjnej Grupy Teatralnej Fundacji Pełnej Życia. Grupę tworzą dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich zdrowi rówieśnicy. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 2 czerwca o 19:00 w naszej sali teatralnej. Więcej szczegółów na plakacie.
  • Już za niespełna dwa tygodnie, w środę 8 czerwca, obchodzić będziemy odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. W tym roku świętować będziemy 25 lecie kanonizacji naszej Patronkim, a także 60 lecie kapłaństwa księdza prałata Jana Dziaska. Wydarzenia towarzyszące odpustowi zaczną się już w sobotę 4 czerwca. Zapraszamy. Szczegóły możemy przeczytać na plakatach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Adela Grabowska-Węglarz z ul. Stachiewicza 13, Maria Semper-Pukacz z ul. Stachiewicza 17, Krystyna Kantor z ul. Palacha 13 i Alicja Kubica z ul. Krowoderskich Zuchów 17. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

2 czerwca 2024