Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

ponad 2 tygodnie temu, 2024-05-11 Odsłon: 496

Dziś o godz. 9:00 wyrusza z Wawelu coroczna procesja ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zakończenie na Skałce, po Mszy świętej, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskup Antonio Filipazzi.

• we wtorek - Święto św. Macieja Apostoła
  • w czwartek - Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich Bożych łask.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły nr 21 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast za tydzień o 12:30 Komunia Święta dzieci ze Szkoły nr 15.
  • W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Pamiętajmy w tych dniach w modlitwie o tegorocznych maturzystach.
  • Spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania z klas 7 odbędzie się we wtorek o godz 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Dzisiaj przy naszym kościele prowadzona jest kwesta dla znanego nam już chorego Stasia Kaupasa. Priorytetem jest dla niego bardzo drogi specjalistyczny sprzętu do neurostymulacji mózgu. Dziękujemy każdemu, kto zechce go wesprzeć.
  • Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę będzie kolejną składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub poprzez stojący przy wyjściu z kościoła bezgotówkowy ofiaromat, a także wpłacane na konto. Są one przeznaczone w całości na wymianę świetlików i okien w kościele. Jak widzimy, remont powoli zmierza ku końcowi. Rozebrane zostały już rusztowania wewnątrz kościoła. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
  • W przyszłą niedzielę o 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Akatystu ku czci Ducha Świętego.
  • Więcej informacji znajdziemy w naszym Biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.: Barbara Gołębiowska-Pisarska z ul. Krowoderskich Zuchów 5 i Maria Plutecka z ul. Rusznikarskiej 13. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

1 czerwca 2024
Wspomnienie św. Justyna, męczennika