04 października 2014r. Odsłon: 1891

• dzisiaj  - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • we wtorek   - wspomnienie Matki Bożej Różańcowej
  • w czwartek  - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i Bożej opieki.

• Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę na kuchnię dla ubogich, działającą przy naszej parafii. Przypominamy, że kuchnia dzięki naszym ofiarom wydaje codziennie ponad 150 obiadów osobom starszym i ubogim. W ostatnich tygodniach została ona gruntownie wyremontowana, a w sobotę poświęcona przez Ks. Kardynała Dziwisza. Dziękujemy za każdy gest dobrego serca na ten cel, zarówno na jej bieżącą działalność, jak i na koszty remontu.
  • Za tydzień w niedzielę przypada XIV Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem przeprowadzana będzie zbiórka datków na fundusz stypendialny Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Zebranie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek w sali nr 6 po wieczornej Mszy Św.
  • Akcja Katolicka proponuje dzisiaj i w niedzielę za tydzień zakup po cenie promocyjnej najnowszej książki Profesora Andrzeja Nowaka „Dzieje Polski - tom I”. W ciągu tygodnia książka będzie również dostępna w zakrystii po wieczornych Mszach Św.
  • W związku z planowanym zorganizowaniem w naszej parafii wieczoru wspomnień o wizytach św. Jana Pawła II na Krowodrzy pod tytułem "Nasz Święty Papież" - prosimy Parafian posiadających zdjęcia z Biskupem, Kardynałem i Papieżem Janem Pawłem II o ich wypożyczenie celem wykonania kopii i prezentacji podczas takiego wieczoru. Opisane zdjęcia prosimy dostarczyć do zakrystii w kopercie z podanym imieniem i nazwiskiem oraz telefonem kontaktowym lub adresem zwrotnym w bieżącym tygodniu, od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie. Zdjęcia te zostaną po zeskanowaniu zwrócone. Bliższe informacje o wspomnianym wieczorze podamy później.
  • Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Prosimy, aby wybrać sobie dzień i przyjść w tym tygodniu zgodnie z dokonanym wyborem na spotkanie, na którym będzie się można zapisać na cały rok. Natomiast Uczniów klas I gimnazjum zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem we wtorek 7 października, a uczniów klas II w środę 8 października. Spotkania dla nich odbywają się w dolnej kaplicy o 17:00.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W zeszłą niedzielę nasz chór - Cantate Domino - spotkał się z żywą reakcją na zaproszenie do aktywnego udziału we wspólnym śpiewie na chwałę Bożą. Do istniejącej grupy dołączyło 13 nowych osób. Chórzyści dziękują za ogromną życzliwość z jaką się spotkali i zachęcają jeszcze kolejne osoby chętne, do zaangażowania się w to dzieło. Informacje na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież, trenerów, rodziców oraz rodziny naszych zawodników na Mszę Świętą klubową inaugurującą nowy rok zajęć. Msza  Święta będzie odprawiona w poniedziałek 6 października o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po Mszy Świętej nastąpi wręczenie legitymacji nowym członkom Klubu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisław Hobot z ul. Łokietka 51 i Cecylia Moździerz z ul. Stachiewicza 35. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.