loading...

3. Niedziela Wielkanocna

17 kwietnia Odsłon: 552

Dzisiaj wolontariusze Hospicjum św. Łazarza zbierają przy naszym kościele dobrowolne datki w ramach corocznej akcji Pola Nadziei. Prosimy o wsparcie tej pięknej inicjatywy na rzecz osób nieuleczalnie chorych.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • w piątek  - Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

  • Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami, w Mszach świętych w niedziele i w dni powszednie może uczestniczyć w naszym kościele nie więcej niż 80 osób jednocześnie. Wynika to z powierzchni naszego kościoła. Bardzo prosimy, aby nie przekraczać tej liczby, szczególnie w niedziele. Staramy się zadbać, aby ten wymóg sanitarny był przestrzegany. Prosimy także, aby w dalszym ciągu dezynfekować ręce przy wejściu, zachowywać odległość od innych osób w kościele i mieć założoną maseczkę. Po spowiedzi należy zdezynfekować kratkę konfesjonału, a Komunię Świętą udzielamy najpierw na rękę, a dopiero na końcu do ust. Zapraszamy także do uczestnictwa w Mszach świętych w naszym kościele poprzez transmisję internetową, która trwa cały czas.
  • Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę jest kolejną składką inwestycyjną. Pragniemy z radością poinformować, że trwające od kilku lat starania o pozyskanie środków z Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację kościoła, dobiegają szczęśliwego finału. Po przejściu kilku etapów, nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie i w najbliższych tygodniach prowadzić będziemy szczegółowe ustalenia końcowe. Pozwoli nam to na konieczną wymianę okien i przeciekających świetlików w dachu kościoła oraz na założenie instalacji fotowoltaicznej. Dlatego wszystkie środki jakie zbieramy w ramach składki inwestycyjnej, tak jak dzisiaj, będą przeznaczone na tzw. „wkład własny”. Jesteśmy bardzo wdzięczni każdemu, kto w jakikolwiek sposób uczestniczy w tej składce. Szczegółowe informacje na ten temat będziemy podawać na bieżąco.
  • W piątek, z racji uroczystości św. Wojciecha, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W przyszłą niedzielę odwiedzą nas klerycy krakowskiego Seminarium Duchownego, w ramach tzw. niedzieli powołań.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Piotr Gajewski z ul. Stachiewicza 27, Ewa Szostak z ul. Stachiewicza 47 i Roman Chrzanowski z ul. Krowoderskich Zuchów 3. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.26 października 2021
Rok liturgiczny: B/I

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności