08 listopada 2014r. Odsłon: 1802

• w poniedziałek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dr Kościoła
  • we wtorek         - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
  • w środę             - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w czwartek       - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• W przyszłą niedzielę przypada Święto Matki Bożej Miłosierdzia. W naszej kaplicy, przy obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej odprawimy Mszę świętą o godz. 10:00, a także odmówimy różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00. Zachęcamy do zyskania tego dnia w naszej kaplicy odpustu na zwykłych warunkach.
  • Także w przyszłą niedzielę 16 listopada będziemy gościć w naszej parafii Siostry Katarzynki, które na Mazurach, w okolicach Świętej Lipki, prowadzą Ośrodek Terapii dla dziewcząt z uzależnieniami. Siostry będą przy kościele zbierać datki na bieżące funkcjonowanie tego ośrodka.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy wtorek 11 listopada na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 18.00, potem na Mszę św. o 18.30, a po niej na spotkanie koła w sali nr 6.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie o 18:00.
  • Przedstawiciele inicjatywy obywatelskiej 4 Dzielnica zbierają przed kościołem podpisy pod petycją dotyczącą rozwiązań komunikacyjnych w naszej dzielnicy, w tym budowy linii tramwajowej na Azory. Szczegółowe informacje u osób zbierających podpisy.
  • W tym samym temacie informujemy o spotkaniu z Radnymi Miasta Krakowa na temat zagospodarowania Azorów oraz linii tramwajowej tam zaplanowanej, która jest już w dokumentach inwestycyjnych Gminy Kraków. Spotkanie odbędzie się w środę 12 listopada o godz. 18:00 w Szkole nr 113.
  • W odpowiedzi na dzisiejszy list Episkopatu dotyczący przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, przeznaczymy na ten cel składkę na tacę w niedzielę za dwa tygodnie, czyli 23 listopada.
  • Więcej ogłoszeń i bieżących informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, wyłożonym przy wyjściach z kościoła. W dzisiejszym numerze przeczytamy także o nowych księżach i siostrze pracujących w naszej parafii oraz o lśniącej posadzce naszego kościoła. Zachęcamy do zabierania Biuletynu co tydzień, także dla osób, które nie mogą przyjść do kościoła.
  • Także dziś można zakupić przy kościele „Słowo na każdy dzień” wydane przez Wydawnictwo św. Pawła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Cecylia Jargosz z ul. Kluczborskiej 4 i Krystyna Haber z ul. Stachiewicza 29. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

23 kwietnia 2024
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski