loading...

Święto Świętej Rodziny

27 grudnia 2020r. Odsłon: 842

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - Święto Świętych Młodzianków, męczenników
 • w piątek            - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 • w sobotę           - wsp. świętych Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych. Szczególne życzenia składamy Księdzu Prałatowi Janowi Dziaskowi, który dzisiaj obchodzi imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej  na dalszą posługę kapłańską wśród nas.

 • Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólne przeżycie minionych Świąt Bożego Narodzenia. Mimo tego, że udział w liturgii był ograniczony z powodu pandemii, to trwała tutaj gorliwa modlitwa żywej wspólnoty. Tworzyli ją również wszyscy korzystający z transmisji internetowej, powiększając wielokrotnie ilość uczestników nabożeństw. Nasz kanał na YouTube zyskuje coraz większą popularność i ma już ponad tysiąc subskrybentów. Życzymy, by każde dobro, które odkryliśmy w naszych sercach w te Święta, trwało nadal i pomogło nam przetrwać w dobrej kondycji ducha i  ciała kolejne miesiące.
 • Dziś przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na wszystkich Mszach świętych prosimy każdą parę małżeńską, niezależnie od stażu małżeńskiego, o odnowienia przyrzeczeń złożonych podczas zawierania tego Sakramentu w kościele. Natomiast o godz. 12:30 Msza święta w intencji złotych i srebrnych tegorocznych jubilatów.
 • Dzień Świętej Rodziny jest jednocześnie patronalnym świętem Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Z tej okazji życzymy Siostrom, które pracują w naszej parafii, wielu łask od Dzieciątka Jezus oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa. Niech wszelkie błogosławieństwo będzie dla Sióstr nagrodą za oddaną i wieloletnią służbę w naszej wspólnocie.
 • W czwartek ostatni dzień 2020 roku. Z powodu wprowadzonej tego dnia godziny policyjnej, nieszpory na Stary Rok odprawimy o godzinę wcześniej niż zazwyczaj, czyli o 17:00. Bezpośrednio po nich Msza święta, którą zakończymy tak, aby możliwy był powrót do domu przed godziną 19:00. Z Bogiem zakończmy ten mijający trudny rok. Podziękujmy za każde dobro, a także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tej modlitwy będzie wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
 • W piątek Nowy RokUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.
 • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, jako że świętujemy Nowy Rok, będzie niedzielny układ Mszy świętych, a spowiedź pierwszopiątkowa będzie możliwa podczas każdej z nich.
 • Sobotnie nabożeństwo różańcowe odprawimy o godz. 17:45 w kościele. Wcześniej, o godz. 11:00, Msza św. dla chorych w kaplicy.
 • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 • Jak już informowaliśmy, tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Nie będziemy odwiedzać Waszych domów, poza wyjątkowymi indywidualnymi prośbami o poświęcenie nowych mieszkań. Natomiast będziemy zapraszać w styczniu poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła. Dokładny harmonogram Mszy świętych kolędowych podamy w przyszłą niedzielę.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Stefania Płatek z ul. Stachiewicza 35B, Janina Krzywonos z ul. Krowoderskich Zuchów 24 i Tadeusz Rudek z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
27 listopada 2021
Rok liturgiczny: B/I

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności