2. Niedziela Adwentu

06 grudnia 2014r. Odsłon: 2613

• w poniedziałek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  • w sobotę           - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

• Dzisiaj, w przededniu Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, odprawimy wieczorem Akatyst – piękne, starożytne nabożeństwo ku czci Bogurodzicy, wywodzące się z Bizancjum, praktykowane w Kościołach wschodnich. Zapraszamy wszystkich dzisiaj o godz. 18:00 do tej wyjątkowej modlitwy ku czci Matki Bożej i zachęcamy do włączenia się we wspólny śpiew.
  • W jutrzejszą Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w godzinach od 12:00 do 13:00 w południe kościół będzie dostępny na modlitwę w ramach tzw. "Godziny Łaski", zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montechiari.
  • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.
  • Z kościoła prosimy zabierać poświęcone tydzień temu opłatki. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się w zestawy z opłatkami poświęconymi w swoim kościele. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
  • Zespół Charytatywny prowadzi dziś zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi i na paczki dla ubogich oraz rozprowadza także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można nabyć u naszych ministrantów wigilijne sianko. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na wyjazdy wakacyjne Służby Liturgicznej.
  • W zeszłą niedzielę w naszym kościele pojawiło się „Drzewko dobroci”, na którym są jeszcze zawieszone ”gwiazdki” z wypisanymi potrzebami ludzi ubogich. Każdy kto chciałby przygotować anonimową paczkę na Święta dla potrzebujących, proszony jest o zabranie z drzewka jednej gwiazdki. Każdego, kto tydzień temu lub dziś zdecydował się wziąć udział w tej akcji, prosimy by paczkę z wyraźnie wypisanym numerem - takim jak na gwiazdce - przyniósł w niedzielę za tydzień i położył w kościele pod drzewkiem dobroci. Dostarczymy te paczki pod odpowiednie adresy. Prosimy także, aby przygotowywane paczki nie były zbyt duże i ciężkie, gdyż to bardzo utrudnia nam ich rozwożenie.
  • Koło Radia Maryja zaprasza we wtorek 9 grudnia na Mszę świętą wieczorną, a po niej na zebranie Koła w sali nr 6.
  • W zakrystii i w kancelarii zapisujemy na paczki świąteczne oraz na wigilię dla samotnych. Zapisy potrwają do 12 grudnia.
  • Prosimy także o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii chorych, których zwykle nie odwiedzamy na I piątki miesiąca, a którym możemy przynieść Komunię św. przed Świętami, czyli w sobotę 20 grudnia.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” informuje o zapisach na obozy zimowe. Organizujemy obóz piłkarsko-siatkarsko-narciarski w Zawoi w pierwszym tygodniu ferii oraz rekreacyjno-sportowy w Rabce Zdroju w drugim tygodniu ferii. Koszt obozów to 750 zł dla dzieci z klubu, oraz 850 dla uczestników spoza klubu. Informacje i zapisy w biurze klubu w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 16:00 - 18:00.
  • Dzisiaj harcerze z ZHR sprzedają przed kościołem kartki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży harcerze chcą przeznaczyć na zakup namiotów.
  • Natomiast w niedzielę za tydzień przed kościołem Klub Seniora z ul. Krowoderskich Zuchów zaprasza na kiermasz świąteczny.
  • Również za tydzień przed kościołem można będzie nabyć miód od naszych zaprzyjaźnionych Pszczelarzy.
  • Jak co roku, w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 28 grudnia o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2014 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy, aby jak najszybciej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Helena Bujak z ul. Krowoderskich Zuchów 25, Helena Oszast z ul. Krowoderskich Zuchów 9, Elżbieta Scheitza z ul. Krowoderskich Zuchów 9 oraz Maria Zawiła z ul. Wybickiego 14. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.