2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W liturgii Kościoła:

• we wtorek                   - Uroczystość Objawienia Pańskiego
  • w przyszłą niedzielę   - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• W ostatnią środę podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy i podsumowaliśmy Stary Rok 2014. Szczegółowe informacje o działaniach duszpasterskich, finansowych i gospodarczych, jakie podjęliśmy w ubiegłym roku, zamieściliśmy w dzisiejszym biuletynie. Zachęcamy do zabrania gazetki przy wyjściu z kościoła.
  • Dziękujemy każdemu, kto z dobrą wolą i zrozumieniem w jakikolwiek sposób włącza się w życie naszej parafii. Dziękujemy także za wszelkie dobrowolne ofiary składane na tacę przez cały rok, gdyż wyłącznie one pozwalają nam utrzymać cały kościół i jego otoczenie oraz prowadzić tak szeroką działalność religijną i społeczną. Bóg zapłać.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
  • Także dziś i we wtorek nasza parafialna schola rozprowadza po Mszach świętych przed kościołem wykonane przez siebie i poświęcone kadzidło. Dochód jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny. Zachęcamy do nabycia kadzidła i wsparcia działalności naszego dziecięcego zespołu.
  • Opłatek Róż Różańcowych odbędzie się w poniedziałek 5.01 o godz. 19:00 w sali pod plebanią.
  • W Święto Trzech Króli Msze święte w porządku niedzielnym. O 16:00 w sali teatralnej odbędzie się koncert kolęd. Wystąpi szczególny gość - p. Wiesława Stolarczyk - niewidoma piosenkarka i poetka z Łodzi, autorka muzyki religijnej, która wystąpiła w wielu kościołach w Polsce i za granicą. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie działających we wszelkich grupach parafialnych. Będziemy świętować radość Narodzenia Pana oraz dziękować Bogu i sobie za całoroczną pracę.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w piątek 9 stycznia o godz. 18.30
  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed naszym kościołem kwestować będą Siostry Sercanki. Siostry prowadzą w Krakowie Bursę dla studentek, która wymaga generalnego remontu. Siostry bardzo liczą na nasze wsparcie i z góry dziękują za pomoc.
  • Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi zaprasza wszystkich parafian na przedstawienie jasełkowe pt. "Chrystus nam się narodził", przygotowane przez najmłodszą grupę teatralną "Figielek", pod kierunkiem pani Ewy Nawrot i pani Marzeny Kamudy. Przedstawienie odbędzie się  w sali teatralnej w niedzielę 11 stycznia  o godz. 12:00.
  • W przyszłą niedzielę o godzinie 19:30 zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie przy żłóbku z naszym parafialnym chórem Cantate Domino.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na obozy zimowe. W czasie tegorocznych ferii planujemy obóz narciarsko-piłkarsko-siatkarski w Zawoi w pierwszym tygodniu ferii oraz rekreacyjno-sportowy w Rabce w drugim tygodniu ferii. Koszt obozu 750 zł. Cena zawiera zakwaterowanie, pełne wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktorów i wychowawców oraz atrakcje dla dzieci w czasie pobytu. Nie zawiera kosztów wyciągów narciarskich. Informacje i zapisy w biurze Klubu. Serdecznie zapraszamy.
  • Parafialny Klub Sportowy zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie naszej działalności w formie przekazania 1% podatku. Każda złotówka zebrana w ostatnich latach podczas tej akcji bardzo się przydała - pieniądze przeznaczyliśmy na zakup sprzętu sportowego, remonty, na akcje zima i lato w mieście oraz na dofinansowanie do wyjazdów wakacyjnych. Numer KRS i inne szczegóły znajdziemy na ulotkach przy wejściu do kościoła, na plakatach oraz na stronie internetowej.
  • Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program całej kolędy jest wywieszony na drzwiach wejściowych kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej. Z przedsionka kościoła prosimy zabierać wodę święconą.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.:  Stefania Kruszyna z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Julia Majtyka z ul. Stachiewicza 25, Ryszard Majka z ul. Stachiewicza 25, Maciej Stefaniuk z ul. Stachiewicza 19, Danuta Rydz-Grzesiak z ul. Opolskiej 57, Edward Dobranowski z ul. Palacha 5 i Grzegorz Niezgoda z ul. Batalionu „Skała” AK 8. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024