loading...

3. Niedziela Adwentu

12 grudnia 2020r. Odsłon: 839

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • w poniedziałek  - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.  Szczególne życzenia składamy dzisiaj trzem księżom. Najpierw ks. Prałatowi Janowi Dziaskowi, który w środę obchodzi 82 urodziny, a także ks. prof. Dariuszowi Oko oraz ks. Dariuszowi Burdzie, którzy w sobotę obchodzą imieniny. Życzymy ks. Prałatowi zdrowia, sił i opieki Bożej na dalsze lata. Także księżom Dariuszom życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych w realizacji powołania  kapłańskiego.

  • Zapraszamy na roraty, które odprawiamy codziennie poza niedzielami o godz. 6:30 rano.
  • W tym tygodniu spowiadać będziemy dodatkowo również codziennie przed Mszami świętymi wieczornymi, czyli od godz. 18:00. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami, zwłaszcza z powodu ograniczeń związanych z epidemią.
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty świątecznych dekoracji i utrzymania naszego kościoła zimą.
  • W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie, jak co miesiąc, kolejną składką inwestycyjną.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na organizowane tutaj na miejscu Ferie z Jadwigą. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach, stronie internetowej klubu oraz na Facebooku.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 27 grudnia, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji małżeństw, które w roku 2020 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości. 
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Alina Kopeć z ul. Krowoderskich Zuchów 3, Jerzy Kumala z ul. Łokietka 49, Jan Szpytma z ul. Krowoderskich Zuchów 15, Andrzej Zagrodnik z ul. Krowoderskich Zuchów 25 i Danuta Wiśniewska z ul. Rusznikarskiej 16. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
5 grudnia 2021
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności