3. Niedziela Wielkiego Postu

06 marca 2021r. Odsłon: 1132
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególnie ks. Grzegorzowi, który w piątek ma imieniny oraz p. Patrycji organistce, która będzie obchodzić imieniny w sobotę życzymy wszelkich łask Bożych w realizacji powołania, w pracy dla naszej wspólnoty i w życiu osobistym. Jednocześnie, wszystkim Paniom z okazji ich jutrzejszego święta składamy równie serdeczne życzenia.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 8:30, 17:45 i 20:00. Nie ma specjalnej drogi krzyżowej dla dzieci. Natomiast w niedziele odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
  • Dzisiaj Zespół Charytatywny zbiera datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za dar serca.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał po każdej Mszy świętej paschaliki i baranki wielkanocne. Zebrane pieniądze będą przekazane do krakowskiej Caritas na pomoc dla potrzebujących.
  • W najbliższą sobotę 13 marca zapraszamy dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do I Komunii świętej, oraz ich rodziców na wyjątkowe spotkanie w kościele. Odprawimy wspólnie wielkopostne nabożeństwo drogi krzyżowej oraz poświęcimy medaliki i książeczki do nabożeństwa. Dzieci ze szkół nr 113 i 15 zapraszamy na godz. 10:30, a ze szkoły nr 21 na godz. 11:30.
  • W związku z trwającym w Kościele rokiem św. Józefa, zapraszamy na nabożeństwa ku czci tego Świętego w ramach nowenny przed Jego uroczystością. Rozpoczniemy tę modlitwę w środę 10 marca, łącząc ją tego dnia z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W kolejnych dniach będziemy odprawiać nabożeństwa codziennie o godz. 18:00 aż do uroczystości św. Józefa, czyli do piątku 19 marca. Zapraszamy do wspólnego uczczenia Opiekuna i Patrona Kościoła i rodzin.
  • W tym tygodniu wracamy do spotkań z uczniami klas ósmych, którzy w tym roku przystąpią do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania będą się odbywać w górnym kościele, z zachowaniem zasad epidemicznych, w tych samych grupach co jesienią, w poniedziałki, czwartki i piątki o godz. 17:00. Zapraszamy.
  • Dzisiaj jest możliwość nabycia przed kościołem miodu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Ludmiła Kozłowska z ul. Łokietka 53, Ryszard Ferdek z ul. Łokietka 57B i Maria Banyś z ul. Stachiewicza 25. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.