07 listopada 2020r. Odsłon: 1163

• w poniedziałek - rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie
  • we wtorek         - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papier i doktora Kościoła
  • w środę             - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości
  • w czwartek       - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w piątek            - wsp. św. męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkich potrzebnych łask. Szczególne życzenia składamy dzisiaj siostrze Renacie zakrystiance, która w czwartek obchodzić będzie imieniny. Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz dużo sił i wytrwałości w pracy dla dobra naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego.

• W związku z kolejnymi obostrzeniami sanitarnymi, w naszej świątyni może jednocześnie przebywać maksymalnie 90 osób, w tym 13 na chórze. Nadal zawieszone są spotkania grup parafialnych i katechezy przygotowujące do sakramentów.
  • Przypominamy również o obowiązującym dekrecie Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, nakazującym ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w kościołach oraz o dyspensie od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Na naszej stronie internetowej jest cały czas dostępna transmisja video wszystkich Mszy św. z naszego kościoła. Zapraszamy do udziału w modlitwie także w ten sposób.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele, o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie, jak co miesiąc, kolejną składką inwestycyjną.
  • Z powodu znacznego ograniczenia osób przychodzących do kościoła, zawiesiliśmy od dzisiaj wydawanie naszego biuletynu parafialnego. Jeśli tylko zmienią się zasady i więcej wiernych będzie mogło przychodzić do kościoła, biuletyn powróci.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jerzy Słobodzian z ul. Opolskiej 13, Danuta Kunowska z ul. Stachiewicza 19, Krystyna Solarz z ul. Stachiewicza 35A, Wiesława Bańdo z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Krystyna Dyna z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Henryk Sadowski z ul. Łokietka 59 i Małgorzata Perkowska z ul. Palacha 13.Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

24 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika