loading...

32. Niedziela Zwykła

07 listopada 2020r. Odsłon: 755

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie
 • we wtorek         - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papier i doktora Kościoła
 • w środę             - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości
 • w czwartek       - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika
 • w piątek            - wsp. św. męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkich potrzebnych łask. Szczególne życzenia składamy dzisiaj siostrze Renacie zakrystiance, która w czwartek obchodzić będzie imieniny. Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz dużo sił i wytrwałości w pracy dla dobra naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego.

 • W związku z kolejnymi obostrzeniami sanitarnymi, w naszej świątyni może jednocześnie przebywać maksymalnie 90 osób, w tym 13 na chórze. Nadal zawieszone są spotkania grup parafialnych i katechezy przygotowujące do sakramentów.
 • Przypominamy również o obowiązującym dekrecie Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, nakazującym ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w kościołach oraz o dyspensie od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Na naszej stronie internetowej jest cały czas dostępna transmisja video wszystkich Mszy św. z naszego kościoła. Zapraszamy do udziału w modlitwie także w ten sposób.
 • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele, o godz. 18:00.
 • W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie, jak co miesiąc, kolejną składką inwestycyjną.
 • Z powodu znacznego ograniczenia osób przychodzących do kościoła, zawiesiliśmy od dzisiaj wydawanie naszego biuletynu parafialnego. Jeśli tylko zmienią się zasady i więcej wiernych będzie mogło przychodzić do kościoła, biuletyn powróci. 
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jerzy Słobodzian z ul. Opolskiej 13, Danuta Kunowska z ul. Stachiewicza 19, Krystyna Solarz z ul. Stachiewicza 35A, Wiesława Bańdo z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Krystyna Dyna z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Henryk Sadowski z ul. Łokietka 59 i Małgorzata Perkowska z ul. Palacha 13.Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
27 listopada 2021
Rok liturgiczny: B/I

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności