26 listopada 2013r. Odsłon: 2231

W ramach dzisiejszej niedzieli powołaniowej gościmy w naszej parafii ze Słowem Bożym grupę ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Szczególnie zapraszamy na koncert „Chwała Boża na maxa” w wykonaniu „Kapeli.N”, czyli zespołu złożonego z naszych gości. Wstęp na koncert jest wolny, a odbędzie się on dzisiaj ok. godziny 19:15 w sali teatralnej.

• w poniedziałek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • we wtorek         - wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  • w środę             - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • w czwartek       - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • w piątek            - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w niedzielę       - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkich potrzebnych łask.

• Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza dzieci, młodzież, rodziców i trenerów na Mszę Świętą w intencji klubu, która zostanie odprawiona we wtorek 19 listopada o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej.
  • W niedzielę za tydzień wieczorną liturgię Mszy Świętej o godz. 18.30 wzbogaci swoim śpiewem zespół muzyki dawnej Collegium Palestrinae, a po Mszy artyści wykonają w kościele krótki koncert, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele, o godz. 18:00.
  • Jak co roku, w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 29 grudnia o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2013 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy już dzisiaj, aby w najbliższym czasie zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • W przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej nastąpi uroczyste zamknięcie Roku Wiary. Prosimy, aby za tydzień przynieść do kościoła świecę.
  • Tego dnia będzie również możliwość pomocy rodzinie dotkniętej chorobą nowotworową i będącej w dramatycznej sytuacji. Za tydzień po Mszach świętych zbierać będą oni dobrowolne datki na leczenie.
  • Rada Dzielnicy IV zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w sondażu dotyczącym zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie na drzwiach kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisław Płatek z ul. Stachiewicza 35B, Zofia Twaróg z ul. Krowoderskich Zuchów 9 i Mieczysław Pluta z ul. Krowoderskich Zuchów 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty