loading...

34. Niedziela Zwykła - Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2020r. Odsłon: 661

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • we wtorek - wspomnienie św. męczenników wietnamskich, Andrzeja prezbitera i towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

  • Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny. Jest to również patronalne święto Służby Liturgicznej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Po Mszy świętej o godz. 12:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Dziś także przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy podziękowania i życzenia wszystkim tworzącym muzykę w naszym kościele: organistom - p. Patrycji i p. Łukaszowi oraz p. Magdzie grającej w kaplicy, a także chórowi, scholi dziecięcej z s. Rafaelą i p. Katarzyną oraz scholi śpiewającej akatyst. Dziękujemy Bogu za ich talent i pracowitość. Żałujemy, że z powodu epidemii, poza grą i śpiewem organistów, pozostałe formy aktywności muzycznej są czasowo zawieszone. Ufamy, że wkrótce wymienione grupy będą na nowo upiększać liturgię w naszym kościele. 
  • Dzisiaj o godz. 11:00 odprawimy uroczystą Mszę świętą w intencji Orląt Lwowskich w 102 rocznicę obrony Lwowa. Po Mszy świętej będzie modlitwa za poległych w Panteonie Narodowym.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Zespół Charytatywny będzie także rozprowadzał świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • Zapraszamy na codzienny różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00.
  • Przypominamy, że w naszej świątyni może jednocześnie przebywać maksymalnie 90 osób, w tym 13 na chórze, a w dolnej kaplicy 15. Prosimy o ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w kościele. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Na naszej stronie internetowej jest cały czas dostępna ciągła transmisja video z kościoła.
  • Przypominamy, że do odwołania zawiesiliśmy wydawanie naszego biuletynu parafialnego. Jeśli tylko więcej wiernych będzie mogło przychodzić do kościoła, biuletyn powróci. 
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.:Krystyna Gądek z ul. Stachiewicza 15, Stanisław Chowaniec z ul. Opolskiej 55, Fryderyk Kras z ul. Palacha 11, Krzysztof Dzundza z ul. Krowoderskich Zuchów 18, Aleksander Matlęga z ul. Kluczborskiej 5, Katarzyna Słowińska z ul. Krowoderskich Zuchów 3A, Krzysztof Kwinta z ul. Opolskiej 49, Ryszard Zaczyński z ul. Batalionu „Skała” AK 8, Magdalena Kluska z ul. Stachiewicza 47, Krystyna Wójcik z ul. Rusznikarskiej 14, Janina Karpińska z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Roman Dobek z ul. Kluczborskiej 4 i Adam Musiał z ul. Krowoderskich Zuchów 3.  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
27 listopada 2021
Rok liturgiczny: B/I

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności