Niedziela Miłosierdzia Bożego

10 kwietnia 2021r. Odsłon: 1107

Dzisiejsze Święto kieruje nasze oczy i serca do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask i Bożej opieki.
  • W obliczu trwającej epidemii, z niepokojem, ale jednocześnie z tym większą nadzieją powtarzamy słowa: „Jezu, ufam Tobie”. Modlimy się za chorych, za tych, którzy ich leczą i im pomagają, za zmarłych i za tych, którzy ich opłakują. W końcu za nas wszystkich, aby Bóg w swoim Miłosierdziu ocalił nas od zła. W tych wszystkich intencjach będziemy się modlić podczas nabożeństwa z Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 18:00.
  • Zgodnie z zarządzeniami, w naszym kościele we Mszach świętych w niedziele i w dni powszednie nadal może uczestniczyć nie więcej niż 80 osób jednocześnie. Prosimy również, aby w dalszym ciągu zachowywać wszelkie zasady sanitarne. Zapraszamy także do uczestnictwa w Mszach świętych w naszym kościele poprzez transmisję internetową, która trwa cały czas.
  • Dzisiaj Zespół Charytatywny zbiera ofiary na działającą przy naszej parafii kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę przypada trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę będzie kolejną składką inwestycyjną.
  • Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza na wirtualny dzień otwarty w najbliższą sobotę, tj. 17 kwietnia. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.
  • W przyszłą niedzielę wolontariusze Hospicjum św. Łazarza będą zbierać przy naszym kościele dobrowolne datki w ramach corocznej akcji Pola Nadziei. Prosimy o wsparcie osób nieuleczalnie chorych.
  • Wprawdzie kończymy dzisiaj Oktawę Wielkanocną, ale nadal życzmy sobie, aby wielkanocna nadzieja nie słabła, lecz była światłem w trudnym czasie pandemii. W dniu Święta Miłosierdzia, które zostawił nam św. Jan Paweł II, prośmy, aby Jezus Zmartwychwstały ocalił nas, naszą parafię i cały ten świat od śmierci i zła. Oby ta trudna próba przyniosła każdemu z nas umocnienie w Wierze, Nadziei i Miłości, jako owoc trwałego nawrócenia. Jezu Miłosierny, ufamy Tobie. ALLELUJA!!!
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnich dwóch tygodniach odeszli do wieczności. Są to śp.: Zofia Woźniak z ul. Batalionu „Skała” AK 6, Stanisława Dziża z ul. Kluczborskiej 5, Karolina Śliwa z ul. Stachiewicza 25, Jadwiga Jóźwiak z ul. Opolskiej 67,  Andrzej Kuźmiński z ul. Rusznikarskiej 14, Maria Pawełek z ul. Krowoderskich Zuchów 5 i Bolesław Dereń z ul. Krowoderskich Zuchów 20. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.