Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

04 stycznia 2015r. Odsłon: 1642

• w czwartek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • w piątek      - wsp. świętych Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólne przeżycie minionych Świąt Bożego Narodzenia. Za liczny udział w liturgii, wspólną modlitwę i radość żywej wspólnoty. Życzymy, by każde dobro, które odkryliśmy w naszych sercach w te Święta, trwało nadal.
  • Dziś przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na wszystkich Mszach świętych prosimy każdą parę małżeńską, niezależnie od stażu małżeńskiego, o odnowienia przyrzeczeń złożonych podczas zawierania tego Sakramentu w kościele. Natomiast na Mszę świętą o godz. 12:30 zapraszamy szczególnie tych Małżonków, którzy w roku 2014 obchodzili okrągłe jubileusze 25-cio i 50-cio lecia Sakramentu Małżeństwa.
  • Dzień Świętej Rodziny jest jednocześnie patronalnym świętem Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Z tej okazji życzymy Siostrom, które pracują w naszej parafii, wielu łask od Dzieciątka Jezus oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa. Niech wszelkie błogosławieństwo będzie dla Sióstr nagrodą za oddaną i wieloletnią służbę w naszej wspólnocie.
  • W środę ostatni dzień 2014 roku. O godz. 18:00 odprawimy uroczyste nieszpory, a po nich Mszę świętą na zakończenie Starego Roku. Z Bogiem zakończmy ten mijający rok. Podziękujmy za każde dobro, ale także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tego przebłagania i dziękczynienia będzie wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
  • W czwartek Nowy RokUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.
  • W piątek przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiadamy od godz. 16:30. Zapraszamy tego dnia do spowiedzi również dzieci i młodzież gimnazjalną. O godz. 17:00 będzie dodatkowa Msza św., o 18:00 nabożeństwo  z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza święta dla młodzieży w dolnym kościele.
  • W sobotę Msza święta dla chorych i starszych o godz. 11:00 w kaplicy, a nabożeństwo różańcowe z racji pierwszej soboty miesiąca o 17:45 w kościele.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie jutro po Mszy św. wieczornej.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Także w przyszłą niedzielę oraz w Święto Trzech Króli dziewczynki ze scholi będą rozprowadzać kadzidełko i kredę, a ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego.
  • Trwa wizyta duszpasterska, zwana popularnie kolędą. Pragniemy zanieść do Waszych domów Boże błogosławieństwo i wspólnie pomodlić się o wszystko co ważne w Nowym Roku, a także porozmawiać o istotnych sprawach dotyczących życia naszej parafialnej wspólnoty. O wizycie zawiadamiają ministranci, roznosząc do domów kartki kolędowe. Dokładny program kolędy jest wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony na naszej stronie internetowej. Był również wydrukowany w naszym biuletynie tydzień temu.
  • Bardzo prosimy, aby na kolędę przygotować w mieszkaniu godne miejsce do modlitwy z krzyżem, zapalonymi świecami oraz wodą święconą i kropidłem. Wodę można w dowolnym czasie zabierać z przedsionka kościoła.
  • Więcej informacji w dzisiejszym biuletynie parafialnym, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dziś możemy także przeczytać rozmowy z małżeńskim i jubilatami. Polecamy.

26 kwietnia 2024