1. Niedziela Adwentu

• dzisiaj     - Święto św. Andrzeja Apostoła
  • w środę   - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  • w sobotę - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Szczególne słowa życzeń kierujemy dzisiaj - w dniu imienin - do ks. Andrzeja z Ukrainy, który od od ponad 3 miesięcy pracuje w naszej wspólnocie. Niech Dobry Bóg wspomaga księdza w życiu kapłańskim i obdarza darami Ducha Świętego w studiowaniu na Uniwersytecie Papieskim.

• Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, ale także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą zwaną roratami.
  • Od poniedziałku zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie, codziennie o godz. 6:30. Z tego powodu, przez cały Adwent nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy na roraty wszystkich parafian, szczególnie dzieci. Codziennie będziemy rozdawać im obrazki, a także losować nagrody. Prosimy, aby na jutrzejsze pierwsze roraty, dzieci zrobiły serduszka z imieniem i nazwiskiem oraz z postanowieniem adwentowym. Przypominamy także o wykonaniu lampionów adwentowych, gdyż każda msza roratnia zaczyna się procesją z lampionami.
  • Na wszystkich Mszach świętych święcimy dziś opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Są to specjalne zestawy opłatkowe ze zdjęciem naszego kościoła. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się właśnie w te zestawy, gdyż opłatki poświęcone i zabrane ze swojego kościoła są znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty bieżącego utrzymania naszego kościoła. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia.
  • Zespół Charytatywny przeprowadzi za tydzień zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich oraz na przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla chorych i samotnych naszej parafii.
  • Również od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny rozprowadzać będzie świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które zapłoną na naszych stołach w Święta.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach, dzisiaj w naszym kościele pojawiło się „Drzewko dobroci”, na którym zawieszone są ”gwiazdki” z wypisanymi potrzebami ludzi najbardziej oczekujących na gesty dobroci. Każdy kto chciałby przygotować anonimową paczkę na Święta dla potrzebujących, proszony jest o podejście do drzewka i zabranie jednej gwiazdki, na której wypisane są potrzeby. Paczki z odpowiednim numerem prosimy przynieść w niedzielę za dwa tygodnie, czyli w 3 niedzielę Adwentu i położyć pod choinką w kościele, a my dostarczymy je pod odpowiedni adres. Zachęcamy do skorzystania z tej formy świątecznej pomocy, która w ostatnich latach spotkała się z bardzo dużym odzewem i wielu ubogim parafianom przysporzyła mnóstwo radości i wzruszeń.
  • Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 2 grudnia po Mszy św. wieczornej.
  • Zapisy na paczki świąteczne trwają do 12.12 w kancelarii oraz w poniedziałki, wtorki i piątki w sali pod plebanią u s. Bożeny.
  • W przyszłą niedzielę 7.12, czyli w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP odprawimy Akatyst do Matki Bożej o godz. 18:00. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i do włączenia się we wspólny śpiew.
  • Zapraszamy na spotkanie młodzież z klas I i II gimnazjum we wtorek i w środę w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00. Natomiast kandydatów do Bierzmowania z klas III zapraszamy na spowiedź w czwartek od godz. 18:00 i na Mszę św. o godz. 18:30.
  • W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 17:00 będzie dodatkowa Msza św., o 18:00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnej kaplicy. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy chorych i starszych na Mszę św. o 11:00 i na spotkanie w sali. Natomiast o 17:45 pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe.
  • Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga" zaprasza wszystkie dzieci z Klubu, ich rodzeństwo, rodziców, babcie, dziadków na spotkanie ze Świętym Mikołajem w czwartek 4 grudnia w godz. 16.00 i 17.30 w sali teatralnej. W programie pokaz gimnastyczno-akrobatyczny oraz słodki upominek dla każdego dziecka. Zapraszamy.
  • Ks. Dariusz Oko organizuje pielgrzymkę do Kanady i na Alaskę. Informacje na naszej stronie internetowej oraz w gablotce przed kościołem.
  • Przypominamy, że dzisiaj druga tura wyborów samorządowych. Zachęcamy do aktywności obywatelskiej i dokonania wyboru na prezydenta Miasta, zgodnie z naszą najlepszą wiedzą i wolą.
  • Więcej ogłoszeń i bieżących informacji na temat Adwentu znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, wyłożonym przy wyjściach z kościoła. Zachęcamy do zabierania go również dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą być obecne w kościele.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności.  Są to śp.: Jan Dróżdż z ul. Łokietka 55, Jadwiga Lipiarz z ul. Krowoderskich Zuchów 9 i Stanisław Bogusz z ul. Krowoderskich Zuchów 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty