loading...

24. Niedziela Zwykła

14 września 2020r. Odsłon: 406

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • we wtorek         - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 • w środę             - wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
 • w piątek            - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia kierujemy do ks. Stanisława Molendysa, który w piątek obchodzić będzie imieniny. Życzymy ks. Stanisławowi Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim oraz w pracy w sądzie biskupim i w posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.

 • Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczyna ją tradycyjnie Drogą Krzyżową od stacji „u Piłata” o godz. 9:00. Natomiast o 11:30 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona główna Msza św.
 • Ks. Grzegorz zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się  w czwartek 17 września o godz. 19:00 w salce pod plebanią koło siłowni.
 • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę, jak co miesiąc, przeznaczona będzie na parafialne inwestycje. Więcej informacji na temat przeznaczenia tej składki i zasad jej rozliczania możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe. Biuro Klubu udziela wszelkich informacji na temat harmonogramu i rodzajów zajęć w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 16:00 - 18:00. Serdecznie zapraszamy.
 • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają jeszcze zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie i ulotkach.
 • W tym roku ks. profesor Dariusz Oko, który od 28 lat mieszka i pomaga duszpastersko w naszej parafii, obchodzi podwójny jubileusz 60 lat życia i 35 lat kapłaństwa. Z tej okazji w przyszłą niedzielę 20 września zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 14:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego Jubilata.
 • Więcej szczegółowych informacji znajdziemy w dzisiejszym bezpłatnym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Stanisławy Brodzickiej z ul. Krowoderskich Zuchów 17, która w ostatnim czasie odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.5 grudnia 2021
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności