28 września 2013r. Odsłon: 2060

Od wtorku 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy przez cały miesiąc codziennie o godz. 18:00. Dzieci będą po nabożeństwach otrzymywały obrazki do układanki. Będziemy modlili się we wszystkich ważnych intencjach Kościoła i naszych osobistych.

Prosimy o prowadzenie październikowego różańca następujące grupy:

• w poniedziałki - dzieci ze szkół podstawowych
  • we wtorki - Akcję Katolicką i Koło Przyjaciół Radia Maryja
  • w środy - Róże Różańcowe
  • w czwartki - Służbę liturgiczną i Krąg Biblijny
  • w piątki - młodzież Oazową oraz kandydatów do Bierzmowania

• w poniedziałek - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • we wtorek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr Kościoła
  • w środę - wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  • w piątek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w sobotę - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Przypominamy że zbiórka kandydatów na ministrantów będzie w najbliższy poniedziałek 30 września o godz. 17:00 w salce nr 6, wejście od strony szkoły św. Jadwigi.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się również w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej.
  • Akcja Katolicka zaprasza na zebranie w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. w sali nr 6.
  • Uczniów klas III gimnazjum prosimy o zapisywanie się w tym tygodniu, w wybrany dzień, na spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania w sali nr 6. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy ich także do skorzystania ze spowiedzi w czwartek od godz. 17:30 oraz na Mszę świętą o 18:30. Natomiast Uczniów klas I gimnazjum zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem we wtorek, a uczniów klas II w środę. Spotkania dla nich odbywają się w dolnej kaplicy o 17:00. Prosimy ich również do skorzystania ze spowiedzi w czwartek lub w piątek.
  • W środę z racji przypadającego wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów zapraszamy wszystkich rodziców z małymi dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo podczas Mszy świętej wieczornej o godz. 18:30.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17:30, a w piątek od godz. 16:00. O 17:00 Msza św. dla dzieci, a o 20:00 dla młodzieży.
  • W sobotę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze na Mszę św. w dolnej kaplicy o godz. 11:00, a po niej na spotkanie w sali pod plebanią.
  • Za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na kuchnię dla ubogich, działającą przy naszej parafii.
  • Także za tydzień w niedzielę, pszczelarze z Krowodrzy będą rozprowadzać przy kościele miód.
  • Dzisiaj po Mszach św. o godz. 11:00, 12:30, 17:00 i 18:30 zachęcamy do zejścia do sali teatralnej i obejrzenia wystawy ikon autorstwa artystki malarki Marleny Nizio - uczennicy profesora Nowosielskiego. W sali można zobaczyć niektóre z jej prac oraz porozmawiać z autorką.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Bogusław Gabryś z ul. Opolskiej 55, Henryk Florek z ul. Palacha 11 i Helena Byrska z ul. Batalionu „Skała” AK 10. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

24 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika