05 października 2013r. Odsłon: 1962

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę na kuchnię dla ubogich, działającą przy naszej parafii. Przypominamy, że kuchnia dzięki naszym ofiarom wydaje codziennie ponad 120 obiadów osobom starszym i ubogim. Dziękujemy za każdy gest dobrego serca na ten cel.

• w poniedziałek - wspomnienie Matki Bożej Różańcowej
  • w środę - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i Bożej opieki.

• W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 młodzież z naszej oazy przeprowadzi Ewangelizację, której celem jest zachęta młodych ludzi do wstąpienia do wspólnoty Ruchu Światło Życie.
  • Zapraszamy na Mszę świętą w kaplicy św. Jadwigi Królowej, w sanktuarium bł. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach, w intencji Ojczyzny i młodzieży, o dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Msza św. będzie odprawiona we wtorek 8 października o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich.
  • Za tydzień w niedzielę przypada XIII Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem przeprowadzana będzie zbiórka datków na fundusz stypendialny Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież, trenerów, rodziców oraz rodziny  naszych zawodników na Mszę Świętą Klubową inaugurującą nowy rok szkolny. Msza  Święta będzie odprawiona w poniedziałek 7 października o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po Mszy Świętej  w sali teatralnej nastąpi wręczenie legitymacji nowym członkom Klubu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Informujemy również, że nadal trwa nabór do sekcji gimnastyki taneczno-akrobatycznej „Jagódki”. Zapisy  w poniedziałki i czwartki od godz. 15:00 w sali teatralnej.
  • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zmianka tajemnic różańca św. Po niej zebranie zelatorek.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek 8 października na modlitwę różańcową o godz. 18:00, na Mszę świętą wieczorną, a po niej na zebranie Koła w sali nr 6.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • We wszystkich kościołach naszej archidiecezji, na prośbę Ojca Św. Franciszka, prowadzone są dziś zbiórki na poszkodowanych w Syrii. W naszym kościele pod chórem przy stoisku z gazetami stoi skarbona. Prosimy każdego kto może, o wrzucenie dowolnego datku na ten cel.
  • Przy kościele można dzisiaj nabyć miód od naszych pszczelarzy z Krowodrzy.
  • Planujemy zorganizowanie parafialnego wyjazdu w kwietniu przyszłego roku na kanonizację błogosławionych: Jana Pawła II i Jana XXIII. Będzie to pielgrzymka autokarowa, połączona ze zwiedzaniem Asyżu i Rzymu. Cena jest uzależniona od ilości chętnych. Więcej informacji możemy znaleźć tutaj oraz na plakatach przy wyjściach z kościoła. Prosimy wszystkich chętnych o zgłaszanie się i wpłacanie zaliczki w przyszłą niedzielę w zakrystii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Heleny Węgrzyn z ul. Krowoderskich Zuchów 11, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

26 kwietnia 2024