12 października 2013r. Odsłon: 1808

Dzisiaj obchodzimy XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II - Papież dialogu”. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Jak co roku, młodzież zbiera dziś po każdej Mszy świętej datki na potrzeby fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Organizuje ona stypendia, wspomagające kształcenie młodych ludzi z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy dar na ten szczytny cel.

• we wtorek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • w środę - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • w czwartek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w piątek - Święto św. Łukasza Ewangelisty
  • w niedzielę - Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, gł. Patrona Arch. Krakowskiej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich łask. Najlepsze życzenia składamy także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej. Niech nasz Mistrz i Nauczyciel obdarza ich cierpliwością i mądrością w kształtowaniu serc i umysłów młodego pokolenia.

• Dzisiaj Ojciec Święty Franciszek zawierza cały świat Niepokalanemu Sercu Maryji. W naszym kościele włączymy się modlitewnie w ten akt podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy.
  • Z okazji Dnia Papieskiego, w zakrystii można nabyć przewodnik „Śladami Jana Pawła II po Ziemi Krakowskiej” autorstwa naszego parafianina. Przewodnik uwzględnia pobyt Ojca Świętego w naszym kościele. Koszt tej książeczki to 10 zł. Polecamy.
  • W niedzielę za tydzień przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Familia” będą zbierać przy naszym kościele ofiary na swoją działalność.
  • W najbliższą środę 16 października przypada 35 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową bł. Jana Pawła II. Jednocześnie jest to wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, czyli dzień imienin naszej Patronki - św. Jadwigi Królowej. Dlatego tego dnia, po różańcu o godz. 18:00 i po Mszy świętej o godz. 18:30 zejdziemy procesyjnie z kościoła do dolnej kaplicy, aby poświęcić umieszczony tam obraz św. Jadwigi Królowej. Obraz ten został podarowany parafii przez Kardynała Karola Wojtyłę na początku lat 70-tych, a obecnie został poddany renowacji, dzięki staraniom naszej Akcji Katolickiej. Zapraszamy w środę do wspólnej modlitwy za przyczyną naszych Patronów.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Zapraszamy także do udziału w Triduum Modlitewnym przed odpustem ku czci bł. Jana Pawła II w Sanktuarium „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. Triduum rozpocznie się w sobotę 19 października. Szczegóły tych uroczystości znajdziemy tutaj, a także podane są na plakacie przed kościołem.
  • Za tydzień odbędzie się w naszym kościele koncert wokalno-organowy pt.: „Ave Maria” - kontemplacje wokalno-organowe. Zabrzmią utwory, których inspiracją była modlitwa „Zdrowaś Maryjo” oraz improwizacje na temat polskich pieśni maryjnych. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 20 października do naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18:30.
  • Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, planujemy zorganizowanie parafialnego wyjazdu w kwietniu przyszłego roku na kanonizację błogosławionych: Jana Pawła II i Jana XXIII. Będzie to pielgrzymka autokarowa, połączona ze zwiedzaniem Asyżu i Rzymu. Więcej informacji na drzwiach kościoła oraz tutaj. Prosimy wszystkich chętnych o zgłaszanie się i wpłacanie zaliczki w zakrystii.
  • Wypominki to znana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na „wypominaniu”, czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji. W ten sposób, przez regularne przypominanie osób zmarłych oraz zachętę do modlitwy za nich, podtrzymujemy stałą łączność z Kościołem cierpiącym w czyśćcu. To jedna z najbardziej tradycyjnych form realizacji tajemnicy „Świętych obcowania”. W naszym Kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Już dziś przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można także pobrać w formacie pdf tutaj. Prosimy, aby oddawać je przez cały październik w zakrystii lub w kancelarii. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać wypominki także przy wyjściu z kościoła. Modlitwa za zmarłych to jedna z najstarszych praktyk Kościoła, a „wypominki” obok ofiary Mszy świętej i modlitwy „Anioł Pański”, są piękną formą naszej modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli.