loading...

5. Niedziela Wielkiego Postu

20 marca Odsłon: 1349

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w czwartek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • Sytuacja epidemiczna w naszym kraju jest ciągle trudna. Statystyki zarażeń i zgonów martwią nas wszystkich coraz bardziej. Dlatego kolejny raz przypominamy, że w kościele może przebywać jednocześnie ograniczona ilość wiernych. Bardzo prosimy o roztropność i nie przekraczanie limitu, szczególnie w niedziele i święta. Ze swej strony staramy się ciągle dbać, aby wymogi sanitarne były przestrzegane. Prosimy także o dezynfekowanie rąk przy wejściu, zachowywanie odległości od innych osób w kościele i używanie maseczek. Przypominamy, by Komunię świętą przyjmować na rękę, a do ust jedynie na końcu kolejki. Natomiast korzystających ze spowiedzi prosimy o dezynfekowanie po sobie kratki konfesjonału płynem, który jest tam umieszczony.
 • W dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od obowiązku udziału we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach w naszym kościele poprzez transmisję internetową, która od roku trwa cały czas. Dziękujemy za liczny udział i pełne życzliwości słowa otuchy i wsparcia. Utrzymujmy ten alternatywny sposób tworzenia wspólnoty modlitwy.
 • Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na każdej Mszy świętej i na Gorzkich Żalach, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8:00 i 18:30. We wtorek i w środę będzie także okazja do spowiedzi. Poza tym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn. Także dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek o godz. 20:30 zapraszamy na spotkania młodzież starszą. Dokładny program rekolekcji umieszczony jest na plakatach, ulotkach, a także TUTAJ. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszych parafialnych rekolekcjach, które w tym roku głosi ks. prof. Waldemar Cisło - dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Z powodu restrykcji związanych z epidemią, zapraszamy do udziału w rekolekcjach głównie poprzez transmisję na parafialnej stronie internetowej, a osobiście jedynie ograniczoną ilość osób.
 • We wtorek 23 marca nasz kościół jest tzw. „kościołem stacyjnym” w ramach diecezjalnej inicjatywy modlitewnej na Wielki Post. Jest to jednocześnie czas naszych rekolekcji. O godz. 18:30 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Zająca.
 • W czwartkową Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tradycyjnie przypada Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dzieci nienarodzonych. Deklaracje są dostępne już dzisiaj na balaskach z przodu kościoła. Prosimy, aby chętni do podjęcia tego duchowego dzieła zabrali dzisiaj taką deklarację, wypełnili w domu i przynieśli w czwartek na Mszę św. wieczorną.
 • W piątek zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 8:30, 17:45 i 20:00. Droga Krzyżowa o godz. 20:00 będzie wyjątkowa. Zazwyczaj odprawialiśmy ją, idąc ulicami naszej parafii. Z powodu epidemii, zapraszamy tym razem do kościoła oraz do udziału poprzez transmisję. Będzie to rozważanie poszczególnych stacji, połączone z wyjątkową muzyką i inscenizacjami, a całość przygotował nasz chór Cantate Domino z grupą młodzieżową Chrystus na Krowodrzy.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. 
 • Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest w całości przeznaczona na inwestycje gospodarcze i duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy ze szczerego serca za wszelkie ofiary wrzucane na tacę i wpłacane na konto parafii. Pomagają one w trudnym czasie pandemii pokryć również bieżące koszty utrzymania kościoła, które zwłaszcza zimą są bardzo wysokie.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Nr KRS można znaleźć na ulotkach przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej klubu.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Stefania Ćwierzyk z ul. Krowoderskich Zuchów 7 i Andrzej Dyl z ul. Łokietka 57A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
26 października 2021
Rok liturgiczny: B/I

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności