loading...

1. Niedziela Adwentu

28 listopada 2020r. Odsłon: 942

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - Święto św. Andrzeja, apostoła
 • w czwartek       - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas pełnego nadziei oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, a także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę św. zwaną roratami.
 • Od poniedziałku zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie, codziennie o godz. 6:30. Z tego powodu, przez cały Adwent nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy na roraty wszystkich parafian. W tym roku, z powodu ograniczeń ilościowych osób w kościołach i zawieszenia nauki w szkołach, wyjątkowo nie będzie specjalnych rorat dla dzieci. Rodzice mogą oczywiście przyprowadzać dzieci na roraty według własnego uznania, ale nie będzie kazań dla dzieci i obrazków.
 • Na wszystkich Mszach świętych błogosławimy dziś opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Są to specjalne zestawy opłatkowe ze zdjęciem naszego kościoła. Opłatki poświęcone w swoim kościele są znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty bieżącego utrzymania naszego kościoła. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia.
 • Zespół Charytatywny rozprowadza świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za tydzień przeprowadzi także zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich.
 • Z powodu zagrożeń epidemią Caritas odwołał przygotowywanie i rozprowadzanie przez poszczególne  parafie paczek świątecznych dla potrzebujących. Caritas w miarę możliwości będzie to robić centralnie, z zachowaniem rygorów sanitarnych, gdyż ma na to odpowiednie możliwości. Caritas prosi o wsparcie materialne akcji świątecznej poprzez wpłaty na ich konto bankowe. 
 • Z tych samych powodów nie będziemy w tym roku organizować naszej parafialnej akcji Drzewko Dobroci. Nie mamy możliwości przeprowadzenia takiej akcji w sposób bezpieczny dla wszystkich. Zachęcamy natomiast, aby włączać się w świąteczną pomoc charytatywną prowadzoną w Mieście przez organizacje do tego powołane i przygotowane. Informacje o kilku takich akcjach możemy znaleźć również na drzwiach naszego kościoła.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00. W piątek spowiedź od 16:30, a o 17:00 Msza święta dla dzieci. W sobotę o godzinie 11:00 Msza święta dla chorych i starszych, a o 17:45 różaniec fatimski.
 • W niedzielę za tydzień o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
 • Jeszcze do poniedziałku zapraszamy na listopadowy różaniec z wypominkami o godz. 18:00. Natomiast od wtorku powracamy o 18:00 do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu z okazji 100-ej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II jako dziękczynienie za Jego Osobę i w intencji Ojczyzny. 
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnich dniach odeszli do wieczności. Są to śp.: Andrzej Nogieć z ul. Stachiewicza 27, Ewa Michalczak z ul. Stachiewicza 25 i Marek Kołodziejczyk z ul. Wybickiego 3. Zmarła także wieloletnia gospodyni, która w dawnych czasach ponad 16 lat pracowała na plebanii naszej parafii, + Stanisława Cygal. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
5 grudnia 2021
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności