24 sierpnia 2013r. Odsłon: 2108

Od przyszłej niedzieli powraca po wakacjach normalny porządek Mszy świętych niedzielnych. W głównym kościele bez zmian, czyli o godz.: 6:30, 8:00, 9:30 - dla młodzieży, 11:00 - dla dzieci, 12:30, 17:00, 18:30 i 20:30. Natomiast w dolnym kościele: o 10:00 - dla chorych i starszych, i o 12:00 Msza święta chrzcielna w I i III niedziele miesiąca.

• w poniedziałek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  • we wtorek - wspomnienie św. Moniki
  • w środę - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Od poniedziałku 2 września wznawiamy po wakacjach działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Godziny wydawania posiłków wywieszone są przy wejściu do kuchni. W związku z tym, w przyszłą niedzielę 1 września Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni. Bóg zapłać za każdy dar serca na tę ważną i potrzebną inicjatywę.
  • Natomiast w poniedziałek 26 sierpnia po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy dotychczasowych członków, ale także wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pracę Zespołu i charytatywnie nieść pomoc samotnym i chorym. Obszar biedy i starzenie się społeczeństwa wzrastają i dlatego musimy zwiększać skalę pomocy, jaką niesie tym ludziom nasza parafia. Wielu z nas może kiedyś także potrzebować podobnej pomocy. Dlatego prosimy o wrażliwe serce i zaangażowanie w parafialne dzieła, na miarę możliwości.
  • Akcja Katolicka w niedzielę za dwa tygodnie, tj. 8 września organizuje wyjazd autokarem do Kalwarii Zebrzydowskiej na pielgrzymkę rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Wyjazd o godz. 7:30, a powrót ok. godz. 16:00. Szczegóły podane są w gablocie przy kościele. Zapraszamy wszystkie rodziny.
  • Nasz parafialny chór „Adoremus” rozpoczyna próby po wakacjach. Serdecznie zapraszamy do chóru wszystkich chętnych parafian i osoby z poza parafii, zarówno profesjonalistów, jak i wszystkich kochających śpiew i muzykę kościelną. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 27 sierpnia o godz. 19:15 w sali nr 2.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marek Nawara z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Anna Lorens z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Maria Głąb z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Maksymilian Bleński z ul. Rusznikarskiej 5 i Jerzy Sułkowski z ul. Opolskiej 53. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.