06 września 2014r. Odsłon: 1826

• w poniedziałek - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • we wtorek         - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  • w sobotę            - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w niedzielę        - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Bożej.

• Dzisiaj po Mszach świętych dzieci i młodzież prowadzą przy naszym kościele zbiórkę do puszek na wyprawki szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do szkół i rozdysponowane przez Dyrektorów rodzinom najbardziej potrzebującym. Dzięki naszej wrażliwości i życzliwej pomocy możemy umożliwić godne rozpoczęcie nowego roku szkolnego wielu rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej.
  • Nieszpory niedzielne odprawimy dzisiaj o godz. 18:00. Natomiast w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00, a w piątek od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Wznawiamy także po wakacjach spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy w imieniu opiekuna kręgu ks. Piotra wszystkich, którzy chcą bliżej poznać Pismo Święte. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, po Mszy świętej wieczornej.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową we wtorek 9 września o godz. 18:00 w kościele, na Mszę świętą wieczorną, a po niej na zebranie Koła w sali nr 6.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe, a osoby dorosłe na rehabilitację ruchową, aerobik i taniec. Zapisy u trenerów w godzinach zajęć.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi także zapisuje chętnych na zajęcia pozaszkolne. Zapisy  codziennie od 15:00 do 18:00 w sekretariacie Centrum lub telefonicznie.
  • W ramach programu osłonowego „Pierwszy dzwonek” krakowskie rodziny wielodzietne z co najmniej czwórką dzieci mogą otrzymać dofinansowanie do zakupu artykułów szkolnych. Wnioski są przyjmowane przez MOPS do 10 września, czyli do najbliższej środy. Więcej informacji na ten temat i na temat uprawnień rodzin 3+ i 4+ można przeczytać w gablotce i na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.
  • XII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 13 września. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie.
  • Dzisiaj wznawiamy po wakacyjnej przerwie wydawanie naszego biuletynu informacyjnego. Przypominamy, że biuletyn jest bezpłatny i wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Prosimy zabierać go po Mszach świętych, po jednym na rodzinę, a także dla parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogę być obecni w kościele. Zapraszamy do współpracy osoby, które mogłyby włączyć się w pracę redakcji naszej gazetki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi, która wznawia działalność od jutra, czyli od poniedziałku 8 września. Przypominamy, że w ciągu wakacji przeprowadziliśmy kapitalny remont kuchni. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych każdy będzie miał okazję zwiedzić wyremontowaną kuchnię i zobaczyć efekty prac. Jeśli ktoś zechce i będzie mógł, to prosimy również, aby w przyszłą niedzielę złożył do puszki na kuchnię nieco większą ofiarę. Pomoże nam to spłacić część kosztów remontu, którego skala jest bardzo duża i spełnia również wymogi Sanepidu dotyczące zbiorowego żywienia. Będziemy wdzięczni za każdy gest dobrej woli na to bardzo potrzebne, charytatywne dzieło naszej parafii.

24 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika