loading...

29. Niedziela Zwykła

17 października 2020r. Odsłon: 813

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek  - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji i Miasta Krakowa
 • w czwartek - wspomnienie św Jana Pawła II, papieża
 • w przyszłą niedzielę - rocznica poświęcenia kościoła - na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii uroczyste „Te Deum”, dziękując Bogu za naszą świątynię

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych. Najlepsze życzenia składamy panu Łukaszowi organiście, z racji przypadających dzisiaj imienin. Niech dobry Bóg błogosławi w pracy dla naszej wspólnoty, rozwijaniu talentu oraz w życiu rodzinnym.

 • W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret, nakazujący ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w kościołach. Chodzi zwłaszcza o  obowiązkowe używanie maseczek, dezynfekcję dłoni i zachowywanie odległości oraz pilnowanie ilości osób w kościołach, zgodnie z ich powierzchnią. Komunia święta ma być udzielana w pierwszej kolejności na rękę, a dopiero na końcu do ust. Ksiądz Arcybiskup udziela także wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Pełny tekst dekretu wywieszony jest na drzwiach kościoła.
 • W związku z tym, w naszej świątyni może jednocześnie przebywać maksymalnie 150 osób, łącznie z chórem. Zawieszamy także do odwołania działalność świetlicy „Przystań” oraz spotkania Kręgu biblijnego i innych grup parafialnych.
 • Przypominamy, że na naszej stronie internetowej jest cały czas dostępna transmisja video wszystkich Mszy św. z naszego kościoła. Zapraszamy do udziału w modlitwie także w ten sposób.
 • W czwartek 22 października, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, Trybunał Konstytucyjny zbada zgodność z Konstytucją tzw. „przesłanki eugenicznej” do aborcji, czyli możliwości zabijania nienarodzonych dzieci, podejrzewanych o niepełnosprawność. W całej Polsce trwa Nowenna dla Życia, czyli wspólna modlitwa w intencji ocalenia tej fundamentalnej wartości, jaką jest życie najsłabszych, potrzebujących naszego wsparcia. W naszym kościele włączamy tę modlitwę do nabożeństwa różańcowego. Zapraszamy do udziału w niej codziennie do środy o 18:00.
 • Akcja Katolicka oferuje przy wejściu kalendarze na rok 2021 ze św. Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim. Prezentowane są także wartościowe pozycje książkowe.
 • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Z powodu sytuacji epidemicznej, zrezygnowaliśmy ze zbierania wypominek przed kościołem, ale może je wrzucać do specjalnej skrzynki koło figurki św. Antoniego w kościele. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
 • Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, składka na tacę jest w całości przeznaczona na parafialne inwestycje. Jedną z nich jest zapowiadane umieszczenie w kościele relikwii i rzeźby św. Jana Pawła II oraz stopniowa wymiana kamienia na ścianach kościoła. Rozpoczęły się już prace kamieniarskie, przygotowujące odpowiednie miejsce. Więcej szczegółów na ten temat podamy za tydzień w biuletynie.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Ludwika Feluś z ul. Stachiewicza 27, Oliwia Krawczyk z ul. Stachiewicza 19, Teresa Biadon z ul. Opolskiej 59, Władysław Paciorek z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Stanisław Ciałowicz z ul. Krowoderskich Zuchów 25 i Mieczysław Syroczyński z ul. Kluczborskiej 4. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
5 grudnia 2021
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności