3. Niedziela Adwentu

12 grudnia 2014r. Odsłon: 2046
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.  Szczególne życzenia składamy ks. dr hab. Dariuszowi Oko, który w piątek obchodzi imieniny. Życzymy potrzebnych łask Bożych w życiu kapłańskim i w pracy naukowej.
  • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.
  • Inicjatywa charytatywna „Drzewko dobroci” spotkała się, jak co roku, z bardzo ciepłym i licznym odzewem. Z choinki w kościele zabrano ponad 500 gwiazdek. Bardzo prosimy każdego, kto wziął udział w tej akcji, by paczkę z wyraźnie wypisanym numerem - takim jak na gwiazdce - przyniósł dzisiaj i położył w kościele pod drzewkiem dobroci. Ponawiamy prośbę, by paczki nie były zbyt ciężkie i wielkie. Młodzież oazowa i członkowie Akcji Katolickiej dostarczą te paczki pod odpowiednie adresy. Dziękujemy za udział i pomoc w tej potrzebnej akcji przedświątecznej.
  • Z kościoła prosimy zabierać poświęcone opłatki. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się w zestawy z opłatkami poświęconymi w swoim kościele. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
  • Po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas. Zachęcamy również do nabywania u naszych ministrantów wigilijnego sianka. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Służby Ołtarza, szczególnie na wspólne wyjazdy ministrantów i lektorów.
  • W sobotę 20 grudnia odwiedzimy chorych, do których nie przyjeżdżamy zazwyczaj w pierwsze piątki miesiąca. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii.
  • W niedzielę za tydzień 21 grudnia dzieci wraz z wychowawcami naszej świetlicy "Przystań" po Mszach Św. będą sprzedawały własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby świetlicy i wyjazd wakacyjny.
  • Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. Przez cały ten tydzień będziemy spowiadać w naszym kościele podczas wszystkich Mszy św., a w piątek i w sobotę dodatkowo od godz. 17:00 do skutku. Prosimy, aby zaplanować skorzystanie ze spowiedzi w tych godzinach.
  • Dzisiaj przed kościołem Klub Seniora z ul. Krowoderskich Zuchów zaprasza na kiermasz świąteczny.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza na Mszę świętą klubową w poniedziałek 15 grudnia o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Dziś również można nabyć przed kościołem miód od naszych zaprzyjaźnionych pszczelarzy.
  • Osoby zapisane na paczki świąteczne prosimy o ich odbieranie w środę 17 grudnia o godz. 13:00 w sali pod plebanią.
  • Prosimy o zapisywanie się w kancelarii lub u s. Bożeny na wigilię dla starszych i samotnych. Odbędzie się ona 23 grudnia, a poprzedzi ją Msza święta o godz. 12:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 28 grudnia, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2014 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Wszystkie ważne ogłoszenia i informacje znajdziemy w biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dziś przeczytamy także o solenizancie - ks. Dariuszu oraz o naszym niepełnosprawnym parafianinie - Pawle Waśniowskim. Zachęcamy do lektury.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Aniela Kopeć-Drożdż z ul. Łokietka 55, Elżbieta Gryglaszewska z ul. Łokietka 51, Mieczysław Gurbiel z ul. Batalionu „Skałą” AK 4 i Józef Tułacz z ul. Stachiewicza 13. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

26 kwietnia 2024