loading...

4. Niedziela Wielkiego Postu

13 marca Odsłon: 792

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w piątek - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • W sobotę 20 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii. Pierwszym ich punktem będzie Msza świętą z nauką ogólną o godz. 18:30, a po niej nauka stanowa dla wszystkich kobiet. Rekolekcje potrwają do środy 24 marca, a program dostępny jest na drzwiach kościoła oraz TUTAJ. Tegoroczne rekolekcje wygłosi ks. prof. Waldemar Cisło - dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zapraszamy od soboty do udziału w rekolekcjach osobiście lub poprzez transmisję na parafialnej stronie internetowej.
 • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 8:30, 17:45 i 20:00. Nie ma specjalnej drogi krzyżowej dla dzieci. Natomiast w niedziele odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
 • W związku z trwającym w Kościele rokiem św. Józefa, zapraszamy na nabożeństwa ku czci tego Świętego w ramach nowenny przed Jego uroczystością. Odprawiamy je codziennie o godz. 18:00, aż do uroczystości św. Józefa, czyli do piątku 19 marca włącznie. Zapraszamy do wspólnego uczczenia Patrona Kościoła i rodzin.
 • Zachęcamy do zabierania przy wyjściu czasopisma Chrystus i Ty, które tym razem jest poświęcone w całości św Józefowi. Gazetka jest bezpłatna i zawiera wiele ciekawych tekstów i modlitw do Patrona Rodzin. Natomiast w zakrystii można nabyć specjalny dodatek do Gościa Niedzielnego, także dedykowany postaci św. Józefa.
 • Przypominamy, że trwają spotkania z uczniami klas ósmych, którzy w tym roku przystąpią do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania odbywają się w górnym kościele, z zachowaniem zasad epidemicznych, w tych samych grupach co jesienią, w poniedziałki, czwartki i piątki o godz. 17:00.
 • Od dzisiaj Zespół Charytatywny rozprowadza po każdej Mszy świętej paschaliki i baranki wielkanocne. Zebrane pieniądze będą przekazane do Caritas na pomoc dla potrzebujących.
 • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Batalionu „Skała” AK 12 zaprasza rodziców do zapisywania dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2021/22. Zapisy trwają do końca marca. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 • W piątek, z racji uroczystości św. Józefa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W przyszłą niedzielę składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie w całości przeznaczona na duże inwestycje gospodarcze i duszpasterskie w naszej parafii.
 • W kościele pojawił się w tym tygodniu drugi nowy zamykany konfesjonał. Wprawdzie nie planowaliśmy w najbliższym czasie tego zakupu, ale zgłosiła się osoba, która złożyła ofiarę na ten cel. Bardzo dziękujemy ofiarodawcy za ten gest i ufundowanie drugiego konfesjonału. Szczególnie teraz, w Wielkim Poście, umożliwia on wygodne korzystanie z Sakramentu Pokuty. Jeśli pojawią się możliwości finansowe, to w przyszłości mamy zamiar docelowo zamówić jeszcze dwa takie konfesjonały.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Kazimierz Rachwaniec z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Marcin Socha z ul. Batalionu „Skała” AK 2A, Krystyna Macałka z ul. Stachiewicza 15 i Tomasz Kubera z ul. Stachiewicza 27. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.26 października 2021
Rok liturgiczny: B/I

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności