4. Niedziela Wielkiego Postu

13 marca 2021r. Odsłon: 1258

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

• w piątek - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W sobotę 20 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii. Pierwszym ich punktem będzie Msza świętą z nauką ogólną o godz. 18:30, a po niej nauka stanowa dla wszystkich kobiet. Rekolekcje potrwają do środy 24 marca, a program dostępny jest na drzwiach kościoła oraz TUTAJ. Tegoroczne rekolekcje wygłosi ks. prof. Waldemar Cisło - dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zapraszamy od soboty do udziału w rekolekcjach osobiście lub poprzez transmisję na parafialnej stronie internetowej.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 8:30, 17:45 i 20:00. Nie ma specjalnej drogi krzyżowej dla dzieci. Natomiast w niedziele odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • W związku z trwającym w Kościele rokiem św. Józefa, zapraszamy na nabożeństwa ku czci tego Świętego w ramach nowenny przed Jego uroczystością. Odprawiamy je codziennie o godz. 18:00, aż do uroczystości św. Józefa, czyli do piątku 19 marca włącznie. Zapraszamy do wspólnego uczczenia Patrona Kościoła i rodzin.
  • Zachęcamy do zabierania przy wyjściu czasopisma Chrystus i Ty, które tym razem jest poświęcone w całości św Józefowi. Gazetka jest bezpłatna i zawiera wiele ciekawych tekstów i modlitw do Patrona Rodzin. Natomiast w zakrystii można nabyć specjalny dodatek do Gościa Niedzielnego, także dedykowany postaci św. Józefa.
  • Przypominamy, że trwają spotkania z uczniami klas ósmych, którzy w tym roku przystąpią do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania odbywają się w górnym kościele, z zachowaniem zasad epidemicznych, w tych samych grupach co jesienią, w poniedziałki, czwartki i piątki o godz. 17:00.
  • Od dzisiaj Zespół Charytatywny rozprowadza po każdej Mszy świętej paschaliki i baranki wielkanocne. Zebrane pieniądze będą przekazane do Caritas na pomoc dla potrzebujących.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
  • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Batalionu „Skała” AK 12 zaprasza rodziców do zapisywania dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2021/22. Zapisy trwają do końca marca. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
  • W piątek, z racji uroczystości św. Józefa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W przyszłą niedzielę składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie w całości przeznaczona na duże inwestycje gospodarcze i duszpasterskie w naszej parafii.
  • W kościele pojawił się w tym tygodniu drugi nowy zamykany konfesjonał. Wprawdzie nie planowaliśmy w najbliższym czasie tego zakupu, ale zgłosiła się osoba, która złożyła ofiarę na ten cel. Bardzo dziękujemy ofiarodawcy za ten gest i ufundowanie drugiego konfesjonału. Szczególnie teraz, w Wielkim Poście, umożliwia on wygodne korzystanie z Sakramentu Pokuty. Jeśli pojawią się możliwości finansowe, to w przyszłości mamy zamiar docelowo zamówić jeszcze dwa takie konfesjonały.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Kazimierz Rachwaniec z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Marcin Socha z ul. Batalionu „Skała” AK 2A, Krystyna Macałka z ul. Stachiewicza 15 i Tomasz Kubera z ul. Stachiewicza 27. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.