loading...

Uroczystość Bożego Narodzenia

24 grudnia 2020r. Odsłon: 833

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w sobotę     - Święto Św. Szczepana, męczennika
 • w niedzielę - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa


 • Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski odprawi dzisiaj w naszym kościele Mszę świętą o godz. 11:00, podczas której wprowadzi relikwie św. Jana Pawła II oraz pobłogosławi figurę Ojca Świętego. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości głównie poprzez łącza internetowe. Do osobistego udziału zapraszamy wyjątkowo mniejszą ilość wiernych, z powodu limitu osób w kościele. Po każdej Mszy świętej można zabrać sobie z kościoła obrazek z Ojcem Świętym, upamiętniający dzisiejsze wydarzenie.
 • Dziękujemy z całego serca Panu Profesorowi Maciejowi Zychowiczowi, autorowi wyjątkowej rzeźby św. Jana Pawła II. Jest ona nie tylko piękna artystycznie, ale co ważniejsze, wyraża prostotę, a zarazem głębię ducha Ojca Świętego. Pan Profesor jest twórcą wszystkich innych rzeźb i figur w naszym kościele. Dziękujemy także firmom, które wykonały prace kamieniarskie i relikwiarz św. Jana Pawła II.
 • Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia  w naszej wspólnocie trwających Świąt Narodzenia Pańskiego.
 • W tym roku nie mogliśmy przeprowadzić większości naszych tradycyjnych akcji charytatywnych. Każdemu, kto mimo tego, w jakikolwiek sposób włączył się w pomoc potrzebującym, składamy szczere „Bóg zapłać”.
 • Słowa podziękowania kierujemy także do Służby Liturgicznej, chóru parafialnego Cantate Domino i do naszych Organistów - Patrycji i Łukasza za oprawę świątecznej liturgii.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Zakrystiance Renacie, a także wszystkim, którzy włożyli bardzo wiele pracy w przygotowanie kościoła do Świąt i wykonanie szopki oraz innych świątecznych dekoracji. Osobom sprzątającym za ich pracę. Wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych Świąt w naszej wspólnocie.
 • W końcu wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za udział w liturgii na tyle, na ile pozwoliły warunki ograniczeń sanitarnych, za wspólną modlitwę i za żywą wspólnotę przy ołtarzu w te szczególne dni, także za pośrednictwem transmisji internetowej.
 • Jutro Drugi Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym, a składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.
 • W niedzielę Święto Świętej Rodziny. O godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2020 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Jeśli niektóre pary Jubilatów nie mogą lub obawiają się przyjścia na tę uroczystość osobiście, to zachęcamy do wzięcia w niej udziału poprzez transmisję internetową. Pamiątkowe listy gratulacyjne będzie można odebrać w zakrystii w późniejszym terminie.
 • Prosimy, aby przychodząc do kościoła, zachować wszelkie istniejące ograniczenia i zalecenia wynikające z trwającej epidemii. Z tego powodu nadal musimy pilnować ilości osób wchodzących do świątynii. Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa od udziału w Mszach świętych niedzielnych i świątecznych, a na naszej stronie internetowej trwa nieprzerwanie transmisja z kościoła. Zapraszamy do tworzenia wspólnoty modlitwy także tą drogą.
 • W imieniu wszystkich Księży i Sióstr pracujących w naszej parafii, Wszystkim Wam i Waszym bliskim, składamy najlepsze życzenia błogosławionych Świąt i wielu łask od Nowonarodzonego Jezusa. Niech w naszym świecie, który zmaga się z pandemią i dotykany jest wieloma innymi kryzysami, prawdziwy Pokój i Nadzieja płynące z Betlejem, wypełnią nasze serca i domy.
27 listopada 2021
Rok liturgiczny: B/I

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności