26 listopada 2013r. Odsłon: 1706

Jutro przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte w naszym kościele odprawimy jak w dni powszednie. Zachęcamy do modlitwy za Ojczyznę oraz do świętowania wolności odzyskanej w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
  • we wtorek         - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w środę             - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
  • w sobotę           - Święto Matko Bożej Miłosierdzia

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Gościmy dziś w naszym kościele ks. Wojciecha Kozłowicza, który na wszystkich Mszach świętych dzieli się z nami świadectwem swojej wiary i pracy na misjach w Zambii. Po Mszach świętych ks. Wojciech zbiera dobrowolne ofiary na misje w Afryce.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy wtorek 12 listopada na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 18.00, potem na Mszę św. o 18.30, a po niej na spotkanie koła w sali nr 6.
  • W sobotę 16 listopada przypada Święto Matki Bożej Miłosierdzia. W naszej kaplicy, przy obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej odprawiać będziemy tego dnia wszystkie Msze święte, czyli o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 18:30. W dolnej kaplicy odmówimy także różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00. Zachęcamy do zyskania tego dnia w naszej kaplicy odpustu na zwykłych warunkach.
  • W przyszłą niedzielę 17 listopada będziemy gościć w naszej parafii Grupę Młodzieżowo-Powołaniową ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Tworzy ją czterech księży oraz młodzież. Chcą wraz z nami zastanowić się, jak jeszcze lepiej pełnić wolę Bożą w codzienności. Na wszystkich Mszach świętych Księża Misjonarze będą głosić Słowo Boże. Już w sobotę 16 listopada o 19:30 zapraszamy na Nabożeństwo Światła z ich udziałem, a w niedzielę ok. godziny 19:15 w sali teatralnej odbędzie się koncert „Chwała Boża na maxa” w wykonaniu „Kapeli.N”, czyli zespołu złożonego z księży Misjonarzy. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie o godz. 18:00. W przyszłą niedzielę będzie on połączony z miesięcznym nabożeństwem do św. Jadwigi Królowej.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Alicja Szałańska z ul. Stachiewicza 29, Irena Dybel z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Tadeusz Serda z ul. Krowoderskich Zuchów 25 i Józef Kosowski z ul. Batalionu „Skała” AK 6. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

24 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika