34. Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla

22 listopada 2014r. Odsłon: 1845

• w poniedziałek   - wspomnienie św. męczenników Andrzeja kapłana i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent.
  • Tradycyjnie również w czasie Adwentu Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a w kościele pojawi się, podobnie jak rok temu, „drzewko dobroci”, czyli szansa na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w poniedziałek 24 listopada, po wieczornej Mszy Świętej.
  • Zapisy na paczki świąteczne od poniedziałku 24.11 do 12.12, poniedziałki, wtorki i piątki w godz. od 11.00 do 12.00 w sali pod plebanią u s. Bożeny.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele o godz. 18:00.
  • Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży. Przy tej okazji dzisiaj rozdajemy przed kościołem bezpłatnie numer gazety „Chrystus i Ty” poświęcony Światowym Dniom Młodzieży.
  • Dziś przed naszym kościołem zorganizowana jest kwesta przez Katolickie Stowarzyszenie Osób niepełnosprawnych i ich Przyjaciół KLIKA. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie Wigilii oraz Rekolekcji dla osób niepełnosprawnych. Osoby ze wspólnoty Klika sprzedają również przed kościołem wykonane przez osoby niepełnosprawne ozdoby z ceramiki.
  • Akcja Katolicka proponuje zakup w promocyjnej cenie pamiątkowego kalendarza na rok 2015 z pięknymi zdjęciami Świętych Papieży. Kalendarze są dostępne dzisiaj i w następną niedzielę przy wejściu do kościoła. Akcja Katolicka organizuje również zbiorową prenumeratę miesięcznika WPIS (Wiara, Patriotyzm i Sztuka) o objętości 80 stron. Cena jednego egzemplarza w zbiorowej prenumeracie jest niższa o około 70% i wynosi około 2 zł. Szczegóły są dostępne w gablocie Akcji Katolickiej.
  • Wolontariusze „Caritas” Archidiecezji Krakowskiej poszukują różnego rodzaju zabawek, maskotek, gier dla dzieci, które zostaną dołączone do paczek mikołajowych. Każdy, kto chciałby włączyć się w tę akcję jest proszony, aby przynieść takie przedmioty do naszego kościoła i włożyć do kosza przy figurze św. Jadwigi do 4 grudnia.
  • Więcej ogłoszeń i bieżących informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, wyłożonym przy wyjściach z kościoła. W dzisiejszym numerze przeczytamy między innymi o Siostrach Nazaretankach obecnie pracujących w naszej wspólnocie i o parafialnej scholi dziecięcej.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Janusz Kapusta z ul. Stachiewicza 51, Józef Woźniczka z ul. Stachiewicza 27, Aniela Cięszka z ul. Kluczborskiej 4 i Bohdan Pietrończyk z ul. Stachiewicza 25. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.