09 sierpnia 2014r. Odsłon: 1952

W piątek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawimy w naszym kościele w porządku niedzielnym. Zgodnie z tradycją, na każdej Mszy świętej tego dnia poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • w środę             - Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • w czwartek       - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • w piątek            - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • w niedzielę       - Święto św. Jacka, kapłana, patrona naszej Archidiecezji

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Od początku lipca gościmy w naszej parafii ks. Janusza Zajdę - misjonarza z Afryki, który w miesiącach wakacyjnych jest na urlopie w Polsce i pomaga duszpastersko w naszym kościele. Ks. Janusz kończy w tym tygodniu pobyt w kraju i wraca do pracy misyjnej w Afryce. Dlatego dzisiaj głosi kazania na wszystkich Mszach świętych, a po nich będzie można wesprzeć dowolnym datkiem jego dalszą pracę na misjach. Jest to jednocześnie podziękowanie za jego wakacyjną pomoc w naszej wspólnocie. Prosimy o życzliwą ofiarność.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00. Adorację kończy wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wraz z litanią do św. Jana Pawła II. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 18:00, z racji 17 dnia miesiąca, nabożeństwo z modlitwami do naszej Patronki św. Jadwigi Królowej. Zapraszamy.
  • Nasz Klub Sportowy "Jadwiga" zaprasza na akcję „Lato w mieście”. Zajęcia odbywają się w godz. 16:00 - 18:00 na boisku obok kościoła. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Zajęcia są bezpłatne.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można wspomóc materialnie niepełnosprawnego Wojciecha Wójcika, który zbiera środki na poważną operację. Więcej o jego sytuacji można przeczytać na plakatach przy wyjściach z kościoła.
  • Módlmy się o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Dariusz Barnowski z ul. Palacha 13 i Stefania Gajkowska z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.