loading...

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

02 stycznia Odsłon: 828

W liturgii Kościoła:

  • w środę                       - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli
  • w przyszłą niedzielę   - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

  • W czwartek podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy i podsumowaliśmy Stary Rok 2020. Życie parafii w ubiegłym roku zostało zdominowane i mocno ograniczone przez jedno globalne wydarzenie jakim jest pandemia. Przez większość miesięcy, tak bogate zazwyczaj życie duszpasterskie w naszym kościele, nagle przygasło. Nie spotykają się grupy parafialne, zawieszone są poradnie i normalne katechezy, a oprawa liturgiczna jest dużo skromniejsza. Szczególnie trudnym doświadczeniem były jedne i drugie Święta. Pierwsze Komunie święte i Bierzmowanie zostały inaczej zorganizowane i odbyły się w innych terminach, w mniejszych grupach. Główna tegoroczna uroczystość planowana na połowę tego roku, podczas odpustu, czyli wprowadzenie relikwii i figury św. Jana Pawła II, ostatecznie odbyła się w skromniejszej oprawie, w Boże Narodzenie. Z powodu wprowadzonych przez władze państwowe i kościelne ograniczeń, musieliśmy zadbać o przestrzeganie wielu sanitarnych zasad. Jest nas z tego powodu w kościele dużo mniej. Jednocześnie pojawiła się coraz liczniejsza grupa uczestników nabożeństw poprzez uruchomioną w marcu stałą transmisję internetową.
  • Z powodu mniejszej frekwencji spadły też o ponad jedną trzecią przychody parafii, gdyż tradycyjna składka jest głównym źródłem utrzymania kościoła i całego zaplecza. Tym bardziej dziękujemy każdemu, kto mimo trudnej sytuacji wielu domów i rodzin, ma możliwość i dobrą wolę, by wrzucać ofiary na tacę lub wpłacać je na parafialne konto. Dzięki temu nadal utrzymujemy płynność finansową i rozpoczęliśmy Nowy Rok z dodatnim saldem, zarówno w kasie bieżącej, jak inwestycyjnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy dbają o utrzymanie wspólnoty św. Jadwigi na Krowodrzy.
  • Mamy nadzieję, że w 2021 roku nastąpi stopniowe wychodzenie z trudnego doświadczenia epidemii, a życie duchowe i duszpasterskie powróci do zwyczajnej aktywności. 
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
  • W Święto Trzech Króli Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Przy ołtarzu będzie można zabierać  papierowe korony, a także kadzidło i kredę wykonane przez naszą parafialną scholę. Dochód będzie przeznaczony na działalność scholi, która, jak ufamy, wkrótce powróci po pandemii. Natomiast, przy szopce lub w zakrystii można jeszcze nabyć ostatnie parafialne kalendarze na Nowy Rok.
  • W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota młodzieży Chrystus na Krowodrzy, zaprasza na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00.
  • Jak już informowaliśmy, tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda, nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Nie będziemy odwiedzać Waszych domów, poza wyjątkowymi indywidualnymi prośbami o poświęcenie nowych mieszkań. Natomiast będziemy zapraszać w styczniu poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła lub do uczestnictwa poprzez transmisję internetową. W czasie takiej Eucharystii będziemy wspólnie modlić się w intencji mieszkańców danej ulicy o błogosławieństwo na Nowy Rok. Można będzie również otrzymać w kościele wodę święconą, a także modlitewnik kolędowy i pamiątkowy obrazek. W tym tygodniu zapraszamy na Msze święte kolędowe mieszkańców ulicy Krowoderskich Zuchów. We wtorek 5 stycznia o 18:30 mieszkańców bloków od 3 do 11, w czwartek 7 stycznia o 18:30 bloki od 12 do 19 i w piątek 8 stycznia o 18:30 bloki od 20 do 26. Terminy te wywieszone są na drzwiach i umieszczone na stronie internetowej. Harmonogram spotkań kolędowych dla mieszkańców kolejnych ulic podamy wkrótce. 
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Czaderska z ul. Łokietka 51, Łucja Strzelichowska z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Janina Gruskoś z ul. Stachiewicza 13 oraz Bogumiła Handke z ul. Batalionu „Skała AK” 2A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
27 listopada 2021
Rok liturgiczny: B/I

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności