31 sierpnia 2014r. Odsłon: 2535

• w poniedziałek - wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  • w środę             - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W poniedziałek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego odprawimy w następującym porządku: Szkoła nr 113 o 8:30, Szkoła św. Jadwigi o godz. 9:30, Szkoła nr 21 o 10:30, a Gimnazjum nr 12 o godz. 8:30 w dolnym kościele.
  • Okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku będzie w czwartek i w piątek, w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej, a także codziennie, podczas Mszy świętych.
  • W czwartek spowiedź od godz. 17:30, a o 18:00 „Godzina Święta” w intencji powołań.
  • W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 16:00. O 17:00 będzie Msza św., na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Bardzo prosimy, aby na tę Mszę świętą przyniosły tornistry z książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi, gdyż nastąpi uroczyste poświęcenie tych przedmiotów. Prośba ta dotyczy wszystkich dzieci, a zwłaszcza uczniów klas pierwszych. O 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnym kościele, na której także nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych. W sobotę o godz. 11:00 msza święta dla chorych w dolnej kaplicy, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. Natomiast o godz. 17:45 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe w kościele.
  • Nowy rok szkolny rozpoczynamy w naszej parafii w zmienionym składzie księży i sióstr. Ks. Kazimierz Foltyn został w czerwcu proboszczem w Łopusznej, ks. Paweł Włodarczyk poprosił Ks. Kardynała o urlop, a ks. Tadeusz Legowicz zakończył studia w Krakowie i wrócił do pracy na Ukrainie. W ich miejsce witamy dzisiaj w naszej wspólnocie ks. Jacka Kuczmiera, który został mianowany wikariuszem na Krowodrzy i ks. Andrzeja Piekańca z diecezji lwowskiej, który będzie studiował na UP JP II i pomagał w naszej parafii. Niestety, z powodu braków kadrowych w diecezji, w tym roku będzie w naszej parafii jednego wikariusza mniej, co może utrudnić naszą pracę i ograniczyć możliwości duszpasterskie.
  • W klasztorze Sióstr Nazaretanek nastąpiła jedna zmiana. Siostrę Bożenę od spraw charytatywnych zastąpi siostra, także o imieniu Bożena.
  • Dziękujemy Księżom i Siostrze za pracę na Krowodrzy i życzymy sił do nowych obowiązków. Natomiast nowym Księżom i Siostrze życzymy wszelkiego dobra i satysfakcji z pracy wśród nas. Szczęść Boże.
  • Dzisiaj także rozpoczyna miesięczną praktykę w naszej parafii kleryk V roku krakowskiego seminarium Szymon Wróbel. Witamy i życzymy owocnej praktyki.
  • Dzisiaj w naszym kościele o swoim życiu w Ameryce Południowej opowiada nasza parafianka, świecka misjonarka Barbara Szkatuła, pracująca od wielu lat w Peru. Będzie także okazja do złożenia po Mszach św. dobrowolnego datku na cele misyjne i wsparcie jej pracy, a w kościele można obejrzeć wystawę fotografii z pracy misyjnej w Peru.
  • Natomiast w przyszłą  niedzielę po Mszach świętych przeprowadzimy przy naszym kościele zbiórkę do puszek na wyprawki szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do szkół i rozdysponowane przez ich Dyrektorów rodzinom najbardziej potrzebującym.
  • Od przyszłej niedzieli powraca po wakacjach normalny porządek Mszy świętych niedzielnych. W głównym kościele bez zmian, czyli o godz.: 6:30, 8:00, 9:30 - dla młodzieży, 11:00 - dla dzieci, 12:30, 17:00, 18:30 i 20:30. Natomiast w dolnym kościele: o 10:00 - dla chorych i starszych, i o 12:00 Msza święta chrzcielna w I i III niedziele miesiąca.
  • Przez całe wakacje trwa kapitalny remont kuchni św. Jadwigi dla ubogich, funkcjonującej od lat przy naszej parafii. Prace remontowe potrwają jeszcze w najbliższym tygodniu, dlatego działalność kuchni wznowimy za tydzień, czyli w poniedziałek 8 września. Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę na kuchnię w tym miesiącu wyjątkowo w drugą niedzielę, czyli 14 września.
  • Zebranie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 2 września, po wieczornej Mszy św. w sali nr 6.
  • Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne z ks. Grzegorzem, które odbędzie się w poniedziałek o 19:15 w salce. Natomiast ks. Piotr zaprasza młodzież na pierwsze po wakacjach spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczornej w sali w szkole, a po nim na Mszę św. w kaplicy o godz. 20:00.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza od jutra dzieci i młodzież na zajęcia sportowe, a osoby dorosłe na rehabilitację ruchową, aerobik i taniec. Zapisy bezpośrednio u trenerów w godzinach zajęć. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej. Zajęcia dla dorosłych nie wymagają zapisów.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje że zapisy na zajęcia pozaszkolne rozpoczynają się od poniedziałku 1 września codziennie w godz. popołudniowych od 15:00 do 18:00 w sekretariacie Centrum lub telefonicznie. Więcej szczegółów na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Zachęcamy wszystkie rodziny do wyjazdu w przyszłą niedzielę 7 września do Kalwarii Zebrzydowskiej na doroczną Pielgrzymkę Rodzin. Wyjazd organizuje Akcja Katolicka, a zapisywać można się w zakrystii. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca.
  • Natomiast w sobotę 13 września odbędzie się XII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.:   Irena Skwarek z ul. Krowoderskich Zuchów 9, Mieczysława Troczyńska z ul. Krowoderskich Zuchów 26, Stanisław Dużyk z ul. Łokietka 47 i Henryk Kiełkucki z ul. Palacha 9. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.