loading...

28. Niedziela Zwykła, Dzień Papieski

10 października 2020r. Odsłon: 636

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek   - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 • w czwartek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła
 • w piątek      - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 42 rocznica wyboru św. Jana Pawła II
 • w sobotę     - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.

 • Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski. Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierają do puszek datki na edukację dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. 
 • W związku z rosnącą liczbą zakażeń i zgonów oraz większą ilością stref zagrożenia w naszej archidiecezji, Arcybiskup Marek Jędraszewski kolejny raz apeluje o przestrzeganie zasad sanitarnych w kościołach, obowiązkowe używanie maseczek, dezynfekcję dłoni i zachowywanie odległości oraz zachęca do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Przyłączamy się do tego apelu i prosimy o wzięcie odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i innych.
 • Świetlica środowiskowa Przystań działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 19:00 na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia prowadzone są w szkole katolickiej w sali nr 9. Chętnych wolontariuszy, którzy mieliby czas i serce do pracy z dziećmi prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem.
 • Zapraszamy najmłodszych parafian na Niedzielną chwilę Mnicha Teofila. To nasza nowa propozycja dla dzieci, które mogą w ten sposób przyswoić sobie treść niedzielnej Ewangelii. Poszczególne odcinki można oglądać na stronie internetowej naszej parafii w zakładce: "Dla Najmłodszych". Zachęcamy, aby dzieci odpowiadały na pytania Teofila i karteczki z odpowiedziami przynosiły w następną niedzielę. Wśród prawidłowych odpowiedzi będziemy losować nagrody.
 • Spotkania kandydatów na ministrantów odbywają się w poniedziałki o godz. 16:30 w zakrystii. Zapraszamy do grona ministrantów i zaszczytnej służby przy ołtarzu chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż.
 • Przypominamy uczniom klas VIII że już od tygodnia można zapisywać się na cotygodniowe spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Uczniów klas VII zapraszamy na spotkania przed bierzmowaniem raz w miesiącu, w pierwsze wtorki miesiąca, w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00. Natomiast spotkania dla klas VI rozpoczną się w II semestrze.
 • Już 22 października Trybunał Konstytucyjny zbada zgodność z Konstytucją tzw. „przesłanki eugenicznej” do aborcji, czyli zabijania nienarodzonych dzieci podejrzewanych o niepełnosprawność. W związku z tym Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, za aprobatą Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, zaprasza do podjęcia wspólnej modlitwy w tej intencji w ramach Nowenny od 13 do 21 października. W kościele włączymy ją do nabożeństwa różańcowego, natomiast w przedsionku są broszury pomocne w modlitwie indywidualnej. Zapraszamy do udziału.
 • Akcja Katolicka od dzisiejszej niedzieli i przez najbliższe dwa tygodnie będzie oferować w atrakcyjnej cenie kalendarze na rok 2021 ze św. Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim. Jednocześnie będą prezentowane nowe wartościowe pozycje książkowe, które będzie można zamówić. Kalendarze będą do nabycia dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przy wejściu lub w zakrystii, a w tygodniu po wieczornej Mszy Świętej w zakrystii.
 • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie w całości przeznaczona na parafialne inwestycje. Jedną z nich jest konfesjonał dźwiękoszczelny, który kilka dni temu pojawił się w ostatecznie zmienionej, nowej formie. Więcej na ten temat możemy przeczytać w biuletynie.
 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Są one także wydrukowane w dzisiejszym biuletynie. Można je oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Pamiętajmy, że modlitwa jest największym darem, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Danuta Zegarmistrz z ul. Opolskiej 59, Zofia Dunikowska z ul. Krowoderskich Zuchów 14 i Halina Bubula z ul. Makowskiego 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.5 grudnia 2021
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności