loading...

3. Niedziela Zwykła

23 stycznia Odsłon: 565

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
 • we wtorek         - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
 • w czwartek       - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dr Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 • Przypominamy o zachowywaniu w kościele zasad sanitarnych takich jak: ograniczona ilość wiernych, dezynfekcja dłoni, używanie maseczek, dystans oraz przyjmowanie Komunii świętej w pierwszej kolejności „na rękę”. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Zapraszamy do udziału w modlitwie także poprzez transmisję z naszego kościoła.
 • W tym tygodniu kończymy tegoroczne spotkania kolędowe. Z powodu pandemii nie odwiedzamy Waszych domów, natomiast zapraszamy poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła lub do uczestnictwa poprzez transmisję internetową. W czasie takiej Eucharystii modlimy się w intencji mieszkańców danej ulicy. Można również otrzymać wodę święconą, modlitewnik kolędowy i pamiątkowy obrazek. W ostatnim już tygodniu zapraszamy wieczorem o godz. 18:30 na Msze św. kolędowe mieszkańców następujących ulic:
  • w poniedziałek - Rusznikarska od 1 do 13
  • we wtorek         - Rusznikarska od 14 do 21
  • w środę             - Stachiewicza od 13 do 29
  • w czwartek       - Stachiewicza od 31 do 47
  • w piątek            - Wybickiego i Styki
 • Pełny harmonogram spotkań kolędowych wywieszony jest na drzwiach kościoła i podany TUTAJ.
 • W czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do kościoła na wspólne kolędowanie i modlitewne czuwanie przy żłóbku wraz ze wspólnotą młodzieżową Chrystus na Krowodrzy.
 • Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla ciężko chorego Stasia, który bardzo potrzebuje stałego kosztownego leczenia. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w gablocie.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Julia Widerska z ul. Stachiewicza 17, Jadwiga Charzewska z ul. Krowoderskich Zuchów 17 i Tadeusz Świda z ul. Krowoderskich Zuchów 26. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
5 grudnia 2021
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności