31. Niedziela Zwykła - Wspomnienie Wiernych Zmarłych

01 listopada 2014r. Odsłon: 1749

• we wtorek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkich potrzebnych łask.

• Dzisiaj o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych w kościele, a po nim na modlitewną procesję do dolnego kościoła z wypominkami za zmarłych.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele, o godz. 18:00. W zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne i jednorazowe.
  • Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadza dziś przed kościołem po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas I gimnazjum odbędzie się we wtorek, a dla klas II w środę o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej. Natomiast klasy III kontynuują cotygodniowe spotkania grupowe w salkach.
  • We wtorek po Mszy św. o 18:30 odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej w sali nr 6.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 18:00. Natomiast w piątek spowiadamy od godz. 16:30, o 17:00 Msza św. dla dzieci, a o 20:00 dla młodzieży.
  • W sobotę 8 listopada zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze na Mszę św. w dolnej kaplicy o godz. 11:00, a po niej na spotkanie w sali pod plebanią.
  • Zapraszamy na spotkanie na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza w Krakowie na układ oddechowy. Spotkanie poprowadzi dr Anna Prokop-Staszecka - dyrektor Szpitala im. Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 listopada o godz. 19:15 w sali teatralnej.
  • W przyszłą niedzielę przedstawiciele inicjatywy obywatelskiej 4 Dzielnica będą przed kościołem zbierać podpisy pod petycją dotyczącą rozwiązań komunikacyjnych w naszej dzielnicy, w tym budowy linii tramwajowej na Azory. Szczegółowe informacje będą dostępne przed kościołem za tydzień.
  • Także w przyszłą niedzielę będzie można zakupić przy kościele „Słowo na każdy dzień” wydane przez Wydawnictwo św. Pawła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Mazur z ul. Łokietka 57A, Franciszek Chudzik z ul. Stachiewicza 29 i Jerzy Reklewski z ul. Opolskiej 61. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.