loading...

31. Niedziela Zwykła Uroczystość Wszystkich Świętych

31 października 2020r. Odsłon: 846

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
 • w środę             - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 • W dzisiejszą Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte odprawiamy jak w każdą niedzielę. O 18:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z procesją. Z powodu ograniczeń epidemicznych, nabożeństwo z wypominkami i procesja zostaną odprawione w górnym kościele.
 • Jutro, w Dniu Zadusznym, Msze święte w kościele będą odprawione o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 9:00 oraz po południu o godz. 17:00 i 18:30. Zapraszamy także na nabożeństwo z wypominkami i procesję, które tak samo jak dzisiaj, zostaną odprawione w górnym kościele.
 • Z powodu pandemii zachęcamy, aby odwiedziny cmentarzy zaplanować na cały listopad. Dlatego także tradycyjny odpust zupełny, który normalnie można zyskać od 1 do 8 listopada i ofiarować za zmarłych, został przez Stolicę Apostolską rozciągnięty na wszystkie dni tego miesiąca. Każdy kto w dowolnym dniu listopada nawiedzi kościół lub cmentarz i pomodli się za zmarłych może zyskać ten odpust i ofiarować za dusze czyśćcowe. Pamiętajmy jako ludzie wierzący, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i ofiarowana za nich Komunia św., a nie wyłącznie fizyczne odwiedziny grobów, co czasami jest utrudnione lub niemożliwe. 
 • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe, a później oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Z powodu sytuacji epidemicznej, nie zbieramy wypominek przed kościołem, ale może je wrzucać do specjalnej skrzynki koło figurki św. Antoniego w kościele. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji dzisiaj i jutro, a także przez cały listopad podczas różańca za zmarłych. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o: 6:30, 9:30, 10:00, 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
 • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiać będziemy w kościele codziennie, od wtorku do końca listopada, o godz. 18:00.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza o 19:00 na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiadamy od 16:30. W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy starszych i chorych na Mszę świętą w kaplicy Matki Bożej, a o 17:15, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na różaniec fatimski.
 • W ramach akcji modlitewnej Różaniec do granic nieba, wspólnie z wieloma parafiami w Polsce, włączamy się do modlitwy ekspiacyjnej za śmierć dzieci nienarodzonych w historii naszego kraju. W oktawie Wszystkich Świętych będziemy się modlić w tej intencji w naszym kościele w ramach różańca za zmarłych o godz. 18:00. Prosimy, by odwiedzając cmentarze, również pamiętać o tej modlitwie i ofiarowaniu w jej duchu odpustu zupełnego. Szczegółowe wyjaśnienia tej inicjatywy znajdziemy na stronie internetowej: rozaniecdogranic.pl 
 • Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj, jak co miesiąc, datki na kuchnię dla ubogich św. Jadwigi.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Marianna Jaworska z ul. Stachiewicza 35, Józef Jasiński z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Bogusław Stasiak z ul. Palacha 11, Bogumiła Śmidowska-Ostrowska z ul. Palacha 5 oraz Antoni Jachym z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
5 grudnia 2021
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności