06 lutego 2015r. Odsłon: 1391

• we wtorek  - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • w środę      - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - XXIII Światowy Dzień Chorego
  • w sobotę    - Święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i potrzebnych łask.

• Dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga zbierają dzisiaj po Mszach Świętych na akcję „Zima w mieście”. Jak co roku podczas ferii zimowych będą organizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży z Parafii. Zajęcia będą nieodpłatne dla wszystkich uczestników. Dzięki Państwa hojności w ostatnich latach podczas ferii zimowych oraz wakacji organizowaliśmy zajęcia sportowe, turnieje oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Staraliśmy się zapewnić uczestnikom słodycze, napoje oraz okolicznościowe dyplomy. Mamy nadzieję że również w tym roku uda się nam z Państwa pomocą zebrać niezbędne środki, by zapewnić wszystkim małym parafianom atrakcyjne ferie zimowe.
  • Z powodu choroby trenerki PKS Jadwiga musi z przykrością odwołać zapowiadane na dzisiejszą niedzielę występy sportowo-artystyczne. Przepraszamy.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie koła we wtorek 10 lutego.
  • Zakończyła się tegoroczna kolęda. Bardzo dziękujemy za waszą gościnność, za budujące rozmowy i wiele sympatycznych słów kierowanych pod adresem księży i sióstr pracujących w naszej parafii. Bardzo cenimy sobie te okazje do serdecznych spotkań i rozmów. Dziękujemy także za widoczne zainteresowanie przedsięwzięciami realizowanymi w naszej parafii. Cieszymy się, że wysiłki wkładane w rozwój naszej wspólnoty i kościoła są przez wielu parafian widziane i doceniane. Jednocześnie przepraszamy, że czasami spotkania kolędowe nie mogły być tak długie, jak tego niektórzy oczekiwali,. Niestety, jak wiemy, w tym roku jest nas o jednego księdza mniej i dlatego bardzo duża ilość mieszkań nie pozwalała na zbyt długie rozmowy.
  • Wdzięczni jesteśmy także za propozycje i uwagi zgłaszane w czasie kolędy. Pomagają nam one w planowaniu dalszego rozwoju parafii. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji kolędy, które zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszej diecezji są w części przeznaczone na utrzymanie domów księży emerytów w Swoszowicach i w Makowie oraz na Fundusz Obrony Życia SOS. Ofiary zebrane przez ministrantów są częściowo przeznaczone na różne wyjazdy, nagrody i inne potrzeby służby liturgicznej w naszej parafii. W najbliższym czasie odprawimy Msze święte w intencji wszystkich, których w tym roku odwiedziliśmy po kolędzie. Terminy podamy wkrótce.
  • Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w swoim czasie lub kolęda nie odbyła się z innych przyczyn, a chciałby jeszcze zaprosić księdza z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii i ustalenie terminu indywidualnie.
  • Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę Centrum „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach.
  • Więcej informacji w bezpłatnym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj polecamy szczególnie artykuł o wspólnocie Braterstwo Chorych oraz pożegnanie zmarłego tydzień temu zasłużonego dla naszej parafii śp. Jana Tekieli. Zachęcamy do lektury.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Edmunda Kasprzyckiego z ul. Krowoderskich Zuchów 26, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.