14 lutego 2015r. Odsłon: 1994
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i potrzebnych łask.
  • Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, a kazania w naszym kościele głosi ks. Jacek Kurzydło pracujący w Centrum.
  • Przygotowaniem do owocnego przeżycia rozpoczynającego się w tym tygodniu Wielkiego Postu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie ona miała miejsce dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek. Dziś rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00. Natomiast jutro i pojutrze adoracja rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do godz. 18:30. Adoracja ma charakter przebłagalny za nasze grzechy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie, aby kościół nie był w tym czasie pusty i by Eucharystyczny Jezus nie był pozostawiony przez nas Sam.
  • 18 lutego - Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godz.: 6:30, 7.00, 8:00, 9.00, 17:00, 18.30 i 20:30. O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem, a składka na tacę będzie formą jałmużny postnej. Tego dnia wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego, czyli spożycia najwyżej trzech posiłków dziennie, w tym jednego do syta.
  • Rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Drogi krzyżowe w piątek o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Od przyszłej niedzieli odprawiać będziemy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Udział w tych wielkopostnych nabożeństwach wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Dzieci na swojej drodze krzyżowej otrzymywać będą obrazki do układanki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z racji nabożeństw Drogi Krzyżowej, w Wielkim Poście nie będzie piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.
  • We wtorek comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Jadwigi odprawimy o godz. 18:00.
  • Już po raz jedenasty Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza organizuje plebiscyt „Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku”. Akcja ma na celu propagowanie nauczania św. Jana Pawła II oraz wskazanie ludzi, dla których najważniejszy jest drugi człowiek. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym plebiscycie. Szczegóły znajdziemy na plakacie przed kościołem.
  • W dniach od 6 do 13 lipca 2015 roku w Krzeszowicach organizowane są wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych.Koszt pobytu wynosi 500 zł. Zgłoszenia przyjmuje s. Bożena do 30 kwietnia.
  • Wszystkim, którzy rozpoczęli ferie zimowe życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Dzieci, które pozostają w domu zapraszamy na zajęcia przy kościele organizowane przez Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga”. Szczegółowe informacje w biurze klubu.
  • W piątek zmarła śp. Joanna Mojeścik - mama naszej siostry zakrystianki Joanny. Składamy siostrze wyrazy głębokiego współczucia i obiecujemy modlitwę za jej śp. Mamę. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12:00 w Istebnej. Jeśli ktokolwiek z parafian chciałby wziąć udział w tej uroczystości to informujemy, że zostanie wynajęty autobus. Chętni na wyjazd proszeni są o zapisanie się dzisiaj w zakrystii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla śp. Joanny, a także dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Mieczysław Bujas z ul. Palacha 11, Ryszard Dunikowski z ul. Krowoderskich Zuchów 14, Józef Zawiślan z ul. Krowoderskich Zuchów 9, Jan Słabosz z ul. Krowoderskich Zuchów 19 oraz Julia Dzieża z ul. Łokietka 55. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.