5. Niedziela Wielkanocna

01 maja 2021r. Odsłon: 1216

Dzisiaj, jak co miesiąc, Zespół Charytatywny zbiera datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.

• w poniedziałek  - Uroczystość NMP, Królowej Polski (Msze święte w porządku niedzielnym)
  • we wtorek          - Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa
  • w środę              - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
  • w czwartek        - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • w sobotę            - Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

• Zgodnie z najnowszymi przepisami, od 4 maja w Mszach świętych w niedziele i w dni powszednie może uczestniczyć w naszym kościele nie więcej niż 100 osób jednocześnie. Prosimy o zachowywanie tego limitu oraz zaleceń dotyczących dezynfekcji, maseczek, odległości oraz spowiedzi i Komunii świętej. Ciągle ważna jest dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Na stronie internetowej parafii trwa ciągła transmisja z naszego kościoła.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe. Podobnie jak w ubiegłym roku, aby ułatwić udział większej ilości osób przy jednoczesnym zachowaniu limitu, będziemy w dni powszednie odprawiać nabożeństwa majowe dwa razy dziennie. Jedno o godz. 17:00, a drugie, o godz. 18:00. Będą to takie same nabożeństwa, śpiewane, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z możliwością przyjęcia Komunii świętej. Tylko w niedziele będzie jedna „majówka” o godz. 18:00, gdyż wcześniej jest Msza święta. Zachęcamy, aby korzystać z dodatkowej godziny nabożeństwa majowego. Jeśli restrykcje zostaną zniesione, powrócimy do jednego nabożeństwa dziennie.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od 16:30. Wyjątkowo nie będzie Mszy świętej o godz.17:00. Będzie wtedy, jak codziennie, dodatkowe nabożeństwo majowe z możliwością przyjęcia Komunii świętej. Wszyscy odprawiający I piątki miesiąca będą mogli dopełnić tej praktyki, przyjmując Komunię świętą na majówce. Jednocześnie dzieci odprawiające I piątki miesiąca uspokajamy, że już odprawione piątki im nie przepadają. Będą mogły kontynuować tę pobożną praktykę, gdy ich rodzice uznają, że nadszedł  bezpieczniejszy czas.
  • W związku z sobotnią uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, abp Marek Jędraszewski skierował do nas słowa zaproszenia, które zamieszczone są TUTAJ.
  • W tym tygodniu przy głównym wejściu do kościoła pojawił się tzw. ofiaromat. Umożliwia on złożenie ofiary na nasz kościół poprzez transakcję bezgotówkową. Dotyczy to składki niedzielnej, inwestycyjnej jak i każdej innej ofiary na kościół. W czasie pandemii taka forma daje większe bezpieczeństwo sanitarne. Informujemy także, że przy okazji zamawiania różnych posług religijnych, zarówno w kancelarii jak w zakrystii, również można złożyć ofiarę bezgotówkowo.
  • Z serca dziękujemy także za wszelkie datki na bieżące utrzymanie kościoła składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Stefana Słysia z ul. Opolskiej 67, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

26 kwietnia 2024