loading...

2. Niedziela Zwykła

16 stycznia Odsłon: 623

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • we wtorek  - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w czwartek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia składamy Siostrze Małgorzacie - Przełożonej domu Sióstr Nazaretanek, która w poniedziałek będzie obchodzić imieniny. Życzymy łask Bożych w pracy charytatywnej i w życiu zakonnym. Także wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy w czwartek i w piątek obchodzą swoje święta, składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia, uśmiechu i pociechy z wnuków.

  • Przypominamy o zachowywaniu w kościele ograniczeń ilościowych uczestników nabożeństw przestrzeganiu zasad sanitarnych takich jak: dezynfekcja dłoni, używanie maseczek, dystans oraz przyjmowanie Komunii świętej w pierwszej kolejności „na rękę”. Zawieszone są spotkania grup parafialnych oraz wydawanie naszego biuletynu. Nadal obowiązuje także dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Zapraszamy do udziału w modlitwie także poprzez transmisję z naszego kościoła.
  • Trwa tegoroczna kolęda, która z powodu pandemii nie odbywa się w tradycyjnej formie. Nie odwiedzamy Waszych domów, natomiast zapraszamy poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła lub do uczestnictwa poprzez transmisję internetową. W czasie takiej Eucharystii modlimy się w intencji mieszkańców danej ulicy. Można również otrzymać wodę święconą, modlitewnik kolędowy i pamiątkowy obrazek. W tym tygodniu zapraszamy wieczorem o godz. 18:30 na Msze święte kolędowe: we wtorek 19 stycznia mieszkańców wszystkich bloków przy ul. Łokietka, w czwartek 21 stycznia mieszkańców wszystkich bloków przy ul. Makowskiego, Palacha i Pod Fortem oraz w piątek 22 stycznia mieszkańców ulicy Opolskiej. Pełny harmonogram spotkań kolędowych wywieszony jest na drzwiach kościoła i podany TUTAJ.
  • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę jest w całości składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszystkie ofiary imienne i anonimowe składane na tacę oraz za liczne wpłaty na konto parafii.
  • Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla ciężko chorego Stasia, który bardzo potrzebuje stałego kosztownego leczenia. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w gablocie oraz na ulotkach w przedsionku kościoła
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Teresa Babraj z ul. Rusznikarskiej 3, Maria Adamczyk z ul. Stachiewicza 35, Anna Załuska z ul. Łokietka 47 i Cecylia Biernat z ul. Krowoderskich Zuchów 17. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
27 listopada 2021
Rok liturgiczny: B/I

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności