23 sierpnia 2014r. Odsłon: 2016

• w środę       - wspomnienie św. Moniki
  • w czwartek - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek      - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Przez całe wakacje trwa kapitalny remont kuchni św. Jadwigi dla ubogich, funkcjonującej od lat przy naszej parafii. Ostatnie prace remontowe potrwają jeszcze 2 tygodnie, dlatego działalność kuchni wznowimy w poniedziałek 8 września
  • W poniedziałek 25 sierpnia, czyli jutro, po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy dotychczasowych członków, ale także wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pracę Zespołu i charytatywnie nieść pomoc samotnym i chorym. Obszar biedy i starzenie się społeczeństwa wzrastają i dlatego musimy zwiększać skalę pomocy, jaką niesie tym ludziom nasza parafia. Wielu z nas może kiedyś także potrzebować podobnej pomocy. Dlatego prosimy o wrażliwe serce i zaangażowanie w parafialne dzieła, na miarę możliwości. Serdecznie zapraszamy na spotkanie jutro wieczorem.
  • Akcja Katolicka w niedzielę za dwa tygodnie, tj. 7 września organizuje wyjazd autokarem do Kalwarii Zebrzydowskiej na pielgrzymkę rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Wyjazd o godz. 7:00, a powrót ok. godz. 16:00. Zapraszamy wszystkie rodziny. Zapisywać można się w zakrystii.
  • Dzisiaj przed kościołem można kupić książkę Andrzeja Kurdziela „Św. Jan Paweł II żyje pośród nas”. Są to wspomnienia spotkań z Ojcem Świętym wielu znanych krakowskich duchownych.
  • W przyszłą niedzielę w naszym kościele powie kilka słów o swoim życiu w Ameryce Południowej nasza parafianka, świecka misjonarka Barbara Szkatuła, pracująca od wielu lat w Peru. Będzie także okazja do złożenia po Mszach św. dobrowolnego datku na cele misyjne i wsparcie jej pracy.
  • Wszystkim wypoczywającym życzymy na ostatnie dni wakacji owocnego odpoczynku.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Zdzisław Małecki z ul. Palacha 3, Jadwiga Durak i Zdzisław Jastrzębski z ul. Stachiewicza 13 oraz Irena Skwarek z ul. Krowoderskich Zuchów 9. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

24 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika