20 września 2014r. Odsłon: 1738

• w czwartek       - wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
  • w sobotę           - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • w niedzielę       - wspomnienie św. Wacława, męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Dzisiaj na wszystkich Mszach św. kazania w naszym kościele głosi ks. Michał Kowalski, proboszcz parafii w Woli Zachariaszowskiej. Wraz z nim modlimy się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy kościoła parafialnego i wspieramy materialnie wspólnotę tej parafii, przeznaczając na cel budowy dzisiejszą składkę na tacę w naszym kościele.
  • Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na remont kuchni dla ubogich działającą przy naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni za każdy gest dobrej woli na ten potrzebny charytatywny cel. Jeśli ktoś zechce jeszcze pomóc finansowo w spłacie kosztów remontu, to przypominamy, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca członkowie Zespołu Charytatywnego stoją przy drzwiach kościoła z puszką i można wtedy wspomóc bieżące działanie kuchni oraz jej odnowienie. Najbliższa taka okazja będzie w niedzielę za dwa tygodnie. Bóg zapłać za zrozumienie i wrażliwe serce.
  • Świetlica środowiskowa “Przystań” działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 - 19:00 na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia trwają już od tygodnia  w sali nr 9.
  • Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek 22 września, o godz. 17:00 w salce nr 6. Zapraszamy do grona ministrantów i zaszczytnej służby przy ołtarzu chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż.
  • Nieszpory niedzielne odprawimy dzisiaj o godz. 18:00. Natomiast w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W przyszłą niedzielę chór parafialny podczas każdej Mszy Św. zaprezentuje swoją działalność w naszej parafii. Członkowie chóru podzielą się swoim świadectwem i będą zachęcać, aby zaangażować się w muzyczne dzieło śpiewania na chwałę Bożą. Na terenie naszej parafii pojawiły się już plakaty, które promują nową nazwę naszego chóru - Cantate Domino - czyli - Śpiewajmy Panu. Znajdźmy w sobie dar, odwagę i czas, by poświęcić go na śpiew.
  • Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, które przypadną dokładnie w lipcu 2016 roku, czyli za niespełna dwa lata. Od wielu miesięcy trwają już przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia. Dzisiaj w naszym kościele na Mszy świętej o godz. 9:30 zostaną uroczyście wprowadzone symbole ŚDM. Módlmy się w intencji dobrego przygotowania do tego szczególnego wydarzenia. Specjalna modlitwa za ŚDM znajduje się tutaj.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Danuta Adamska z ul. Krowoderskich Zuchów 25, Jan Kata z ul. Stachiewicza 35 i Alicja Kania z ul. Stachiewicza 35A. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty