loading...

26. Niedziela Zwykła

26 września 2020r. Odsłon: 592

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Wacława, męczennika
 • we wtorek         - Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała
 • w środę             - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
 • w czwartek       - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr Kościoła
 • w piątek            - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i Bożej opieki. Szczególne życzenia składamy siostrze Rafaeli katechetce, która we wtorek będzie obchodzić imieniny. Życzymy wielu Bożych łask w życiu zakonnym oraz opieki Matki Najświętszej i św. Jadwigi w pracy dla naszej wspólnoty.  

 • Zebranie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się jutro, czyli w poniedziałek 28 września o godz. 18.30. Rozpocznie się Mszą Św., następnie konferencja i spotkanie z katechetami.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od 18:00, a w piątek od godz. 16:30. O 17:00 Msza św. dla dzieci, a później adoracja, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza święta wieczorna. W sobotę zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 11:00.
 • Wspólnota Chrystus na Krowodrzy gorąco zaprasza na kolejny cykl comiesięcznych adoracji Najświętszego Sakramentu. Pierwsza adoracja będzie miała miejsce w najbliższy czwartek 1 października o godz.19:00 w głównym kościele. Następne spotkania modlitewne odbywać się będą w kolejne pierwsze czwartki miesiąca. Wszystkich, którzy chcieliby aktywnie włączyć się w tworzenie tego dzieła prosimy o kontakt z opiekunem Wspólnoty ks. Dariuszem Burdą.
 • Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 18:00.
 • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
 • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają jeszcze zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie i ulotkach.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Alicja Buczek z ul. Stachiewicza 47 i Krystyna Kozub z ul. Krowoderskich Zuchów 25. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

5 grudnia 2021
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności