loading...

27. Niedziela Zwykła

03 października 2020r. Odsłon: 524

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
 • w środę             - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 • w piątek            - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich łask.

 • Dzisiaj na Mszach świętych o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 dzieci z klas III ze wszystkich szkół naszej parafii przygotowujące się do I komunii świętej otrzymują poświęcone różańce.
 • Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają wszystkich parafian do udziału w obchodach XX Dnia Papieskiego, który przypada w przyszłą niedzielę. Tradycyjnie, po wszystkich Mszach świętych, odbędzie się tego dnia zbiórka do puszek na Fundację.
 • Uczniów klas VIII prosimy o zapisywanie się od poniedziałku 5 października na spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o wybranie dnia na spotkanie, zgodnie z harmonogramem, który jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Uczniów klas VII zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem we wtorek 6 października w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00. Spotkania dla klas VI rozpoczną się w II semestrze.
 • Świetlica środowiskowa Przystań działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 19:00 na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia prowadzone są w szkole katolickiej w sali nr 9. Chętnych wolontariuszy, którzy mieliby czas i serce do pracy z dziećmi w naszej świetlicy prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem.
 • Zapraszamy najmłodszych parafian na Niedzielną chwilę Mnicha Teofila. To nasza nowa propozycja dla dzieci, które mogą w ten sposób przyswoić sobie treść niedzielnej Ewangelii. Poszczególne odcinki można oglądać na stronie internetowej naszej parafii w zakładce: "Dla Najmłodszych". Gorąco zachęcamy, aby dzieci odpowiadały na pytania Teofila i karteczki z odpowiedziami przynosiły w następną niedzielę na Mszę świętą o godz.11:00. Wśród prawidłowych odpowiedzi będziemy losować nagrody. Mamy nadzieję, ze "Niedzielna chwila Mnicha Teofila" na dobre zagości w naszej wspólnocie parafialnej i naszych domach.
 • Po wielomiesięcznej przerwie powracają cotygodniowe spotkania Kręgu biblijnego. Najbliższe odbędzie się w środę 7 października po wieczornej Mszy św. w sali nr 4.
 • Powraca również możliwość uzyskania bezpłatnych porad prawnych. Z powodu ograniczeń sanitarnych porady będą do odwołania udzielane telefonicznie w każdy wtorek między 16:00 a 18:00. Numer telefonu do prawnika można znaleźć na drzwiach kancelarii oraz na naszej stronie internetowej.
 • Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • Wypominki to znana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na „wypominaniu”, czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji. W naszym Kościele przyjmujemy tradycyjnie na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Już dziś przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Za tydzień kartki będą wydrukowane także w naszym biuletynie. Można je oddawać przez cały październik w zakrystii lub w kancelarii.
 • Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj do puszek dobrowolne datki na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 • Więcej szczegółowych informacji znajdziemy w dzisiejszym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Genowefa Kiełkowicz z ul. Rusznikarskiej 11, Halina Wołowiec z ul. Królewskich Zuchów 26 i Andrzej Toruński z ul. Batalionu "Skała" AK 10. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
27 listopada 2021
Rok liturgiczny: B/I

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności