30. Niedziela Zwykła - rocznica poświęcenia kościoła

25 października 2014r. Odsłon: 2434

• we wtorek  - Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w sobotę     - Uroczystość Wszystkich Świętych
  • w niedzielę - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

• W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. O 18:00 nabożeństwo za zmarłych w kościele, a po nim modlitewna procesja do dolnego kościoła i Panteonu Narodowego z wypominkami za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wszystkich, którzy zostają tego dnia w parafii.
  • W przyszła niedzielę Dzień Zaduszny, Msze święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy także  na procesję z nawiedzeniem dolnego kościoła i Panteonu, podobnie jak dzień wcześniej, o 18:00.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są jeszcze specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj Siostry zbierają na wypominki również przed kościołem. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych o godz. 18:00. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o godz.: 6:30, 9:30, 10:00 (w kaplicy), 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • W piątek ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00. Dziękujemy wszystkim grupom i wspólnotom, które codziennie przez cały miesiąc prowadziły rozważania i modlitwę podczas tych nabożeństw. Za sumienne przychodzenie na różaniec chcemy szczególnie nagrodzić dzieci i zrobimy to w czwartek po różańcu. Natomiast przez cały listopad zapraszamy na godz. 18:00 na codzienny różaniec za zmarłych z wypominkami.
  • Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga" zaprasza na zajęcia sportowo rekreacyjne dzieci, młodzież i dorosłych. Obecnie są wolne miejsca dla dzieci i młodzieży w sekcjach: ringo, szachy, ju-jitsu, siatkówka dziewcząt, fitness. Dorosłych zapraszamy na aerobik oraz do gabinetu gimnastyki usprawniającej. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek 27.10, czyli jutro, po Mszy św. wieczornej.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność i koszty remontu kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności . Są to śp.: Antonina Micek-Czuba z ul. Łokietka 57 B oraz Franciszka Pardała z ul. Krowoderskich Zuchów 13. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

23 kwietnia 2024
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski