Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

27 listopada 2021r. Odsłon: 1044

Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Zaraszamy na roraty, które odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6:30, w poniedziałki, środy i piątki dla dzieci, a we wtorki, czwartki i soboty dla dorosłych. W tym tygodniu przypada także I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

• we wtorek - Święto św. Andrzeja, Apostoła
  • w piątek    - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas pełnego nadziei oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, a także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów.
  • Od poniedziałku zapraszamy na roraty ku czi Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej, które odprawiać będziemy w dni powszednie, codziennie o godz. 6:30. Z tego powodu, przez cały Adwent nie będzie Mszy świętych o godz. 7:00. Podobnie jak w ubiegłych  latach typowe roraty dziecięce będziemy odprawiać trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Tylko w te trzy dni będą kazania dla dzieci oraz będziemy im rozdawać obrazki roratnie. W pozostałe dni, czyli we wtorki, czwartki i soboty, będą roraty z kazaniem dla starszych. Oczywiście chętne dzieci mogą przychodzić codziennie. Prosimy, aby na pierwsze roraty dzieci zrobiły podpisane serduszka z postanowieniem adwentowym oraz lampiony adwentowe.
  • Na wszystkich Mszach świętych błogosławimy dziś opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Są to specjalne zestawy opłatkowe ze zdjęciem naszego kościoła. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
  • Zespół Charytatywny rozprowadza świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za tydzień przeprowadzi także zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich. Natomiast Służba Liturgiczna Ołtarza od przyszłej niedzieli zacznie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
  • Z powodu zagrożeń epidemią Caritas odwołał przygotowywanie i rozprowadzanie przez poszczególne  parafie paczek świątecznych dla potrzebujących. Caritas w miarę możliwości będzie to robić centralnie. Z tych samych powodów, nie będziemy organizować naszej parafialnej akcji Drzewko Dobroci, gdyż nie mamy możliwości przeprowadzenia takiej akcji w sposób bezpieczny dla wszystkich. Zachęcamy, aby włączać się w świąteczną pomoc charytatywną prowadzoną w Mieście przez organizacje do tego powołane i odpowiednio przygotowane.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00. W piątek spowiedź od 16:30, a o 17:00 Msza święta dla dzieci. W sobotę o godzinie 11:00 w kaplicy Matki Bożej Msza święta dla chorych i starszych, a po niej w kaplicy różaniec fatimski.
  • Dzisiaj o godz. 11:00 odprawimy uroczystą Mszę świętą w intencji Orląt Lwowskich w 103 rocznicę obrony Lwowa. Po Mszy świętej będzie modlitwa za poległych w Panteonie Narodowym.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza zawodników oraz wszystkich sympatyków na Mszę Świętą klubową w poniedziałek 29 listopada o 17:00 w górnym kościele.
  • Jeszcze do wtorku włącznie zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia przy kościele miodu.
  • Akcja Katolicka proponuje nabycie kalendarzy na kolejny rok ze św. Janem Pawłem II. Kalendarze są dostępne przy stoliku obok wejścia głównego lub w zakrystii.
  • Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w sobotę 4 grudnia o godz. 16:00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.
  • Natomiast w niedzielę 5 grudnia w Sanktuarium św. Jana Pawła II odbędzie się Dzień Modlitw o dar potomstwa, na który zaprasza Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara”. Szczegóły na plakatach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnich dniach odeszli do wieczności. Są to śp.: Adam Zbroja z ul. Kluczborskiej 4 i Ligia Ciesielska z ul. Wybickiego 14. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

23 kwietnia 2024
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski