Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

05 marca 2022r. Odsłon: 912

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki odprawiamy drogi krzyżowe o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Udział w tych nabożeństwach daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególnie wszystkim Paniom z okazji przypadającego we wtorek ich święta, składamy najlepsze życzenia opieki Matki Bożej.

• We wtorek 8 marca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Głównym motywem tej comiesięcznej modlitwy jest troska o powołania. Odczytujemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi, a na koniec udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.
  • W ciągłej modlitwie wspieramy naród ukraiński, który zmaga się z tragedią wojny i broni swojej Ojczyzny przed agresją rosyjską. Tak jak możemy, pomagamy cierpiącym i uciekinierom oraz modlimy się za tych, którzy zginęli. Wraz ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy zapraszamy do kaplicy Matki Bożej, codziennie o godz. 20:00, na różaniec w intencji pokoju.
  • Przypominamy, że w naszym kościele, w pobliżu wejścia do zakrystii, przy figurze św. Antoniego, stoi skarbona, do której można składać dobrowolne datki na pomoc ofiarom wojny. W ostatnich kilku dniach złożono tam kwotę 26 200 zł, która została już przelana na konto Caritas Polska. W zakrystii można również zapisać się i zgłosić chęć przyjęcia uciekinierów z Ukrainy, lub możliwość przekazania darów rzeczowych. Namiary na takie osoby kierowane są do Caritas, która koordynuje pomoc. Osoby chcące zaangażować się w wolontariat, proszone są o rejestrowanie się poprzez stronę Caritas. Dokładne informacje jak można to zrobić, zamieszczone są TUTAJ.
  • Również w naszej parafii, odpowiednio przygotowane osoby udzielają uchodźcom z Ukrainy porad dotyczących procedur w Wydziale Spraw Cudzoziemców, a także z zakresu Prawa Pracy. Porady są udzielane w soboty i w niedziele, od 15:00 do 19:00, w pomieszczeniu obok kancelarii parafialnej.
  • Działająca przy naszej parafii świetlica Przystań również włącza się w pomoc dla ofiar wojny. Jeśli w pobliżu mieszkają dzieci z Ukrainy, to zapraszamy je do uczestniczenia w zajęciach, od poniedziałku do czwartku, od 16:00 do 19:00, aby integrować się z polskimi dziećmi.
  • Dzisiaj Zespół Charytatywny zbiera datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za dar serca. Natomiast w przyszłą niedzielę Zespół będzie rozprowadzał po każdej Mszy świętej paschaliki i baranki wielkanocne.
  • Jeśli pojawi się potrzeba pomocy żywnościowej osobom, które przybywają z Ukrainy i będą mieszkać w pobliżu, to nasza kuchnia św. Jadwigi dla ubogich, w miarę swoich możliwości, może wydawać więcej posiłków, by nakarmić uchodźców. Prosimy zgłaszać takich osób w kuchni.
  • W Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza jest możliwość obejrzenia wartościowego filmu Cud Guadalupe. Na czwartkowy seans o 19:30 można kupić tańsze bilety, podając w kasie hasło: parafia. Zachęcamy.

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty